fbpx
INFORMACJE

Prezes Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odwołany

Włodzimierz Bosowski – prezes Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej został odwołany przez Radę Nadzorczą.  Oficjalnym powodem tej decyzji było Walne Zgromadzenie Członków ZSM, które zaplanowano na poniedziałek. Rada Nadzorcza zagroziła, że jeśli posiedzenie z powodu zagrożenia koronawirusem nie zostanie przesunięte, to odwoła Bosowskiego ze stanowiska.  Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć powód usunięcia prezesa i jego zastępcy był inny.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że Włodzimierz Bosowski był od jakiegoś czasu skonfliktowany z przewodniczącym Rady Nadzorczej ZSM. Jednym z punktów zaplanowanego na poniedziałek Walnego Zgromadzenia było wybranie nowej Rady Nadzorczej. Można zatem przypuszczać, że członkowie Rady Nadzorczej nie chcieli się pożegnać z intratnymi i dobrze płatnymi posadami.

Warto tu dodać, że Walne Zgromadzenie Członków ZSM miało się odbyć do 30 czerwca, jednak z powodu pandemii termin przesunięto do 30 września. Posiedzenie członków ZSM zaplanowane w poniedziałek miało się odbyć z uwzględnieniem wszelkich obostrzeń związanych z koronawirusem, jak również z dbałością o bezpieczeństwo sanitarne uczestników.

Pretekst do odwołania zarządu?

Zarząd i członkowie spółdzielni mieli się spotkać w sali gimnastycznej, mieć osłonięte twarze, dostęp do płynów dezynfekujących  i zachowywać dystans społeczny. To jednak nie miało znaczenia dla Rady Nadzorczej ZSM, która za wszelką cenę chciała przesunąć posiedzenie, na którym najprawdopodobniej wybrany zostałby jej nowy skład na lata 2020-2023.

„Walne Zgromadzenie zostało odwołane z uwagi na stan wyższej konieczności w oparciu o obowiązujące o zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa Sars CoV-2, w obawie o zdrowie i życie mieszkańców zasobów spółdzielczych, w liczbie prawie 30 tysięcy.” – wynika z oficjalnego stanowiska Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Pytanie czy organizacja Walnego Zgromadzenia Członków ZSM  w terminie późniejszym – przykładowo pod koniec września też nie będzie zagrożeniem dla życia i zdrowia 30 tysięcy mieszkańców? Trudno powiedzieć, ale wówczas w posiedzenie weźmie udział zarząd w nowym składzie, być może bardziej przychylny dotychczasowym członkom Rady Nadzorczej.

Włodzimierz Bosowski był prezesem ZSM od 2011 r. Oprócz niego Rada Nadzorcza odwołała też z funkcji wiceprezes Ilonę Wilczek – główną księgową w spółdzielni.

Foto: Dwumiesięcznik "Z NASZYCH OSIEDLI".

Podobne artykuły

Desperat z Biskupic chciał wysadzić w powietrze kamienicę

redaktor

Pijany kierowca, kolizja i obywatelskie zatrzymanie

redaktor

Koronawirus w kopalniach. Testy z wynikami widmo?

redaktor

1 comment

Anonim 8 września 2020 at 13:02

9 lat to wystarczajaca pora na zmianę pracy

Odpowiedz

SKOMENTUJ