Zabrze stanie się w październiku miejscem szczególnego wydarzenia teatralnego. Dzięki współpracy Fundacji Pomysłodalnia oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu, mieszkańcy będą mieli okazję obejrzeć dwa spektakle przygotowane przez Polonijny Teatr „Gdańska” z Oberhausen w Zagłębiu Ruhry. To jedyny polonijny teatr dramatyczny działający w Niemczech, który od lat promuje polską kulturę poza granicami kraju.
Harmonogram występów w Zabrzu:
- 9 października (czwartek) – w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Biskupicach artyści zaprezentują sztukę Sławomira Mrożka „Na pełnym morzu”,
- 10 października (piątek) – w DOK Grzybowice wystawiona zostanie sztuka Ryszarda Latko „Zachciało się wam Kalwaryi”.
Oba przedstawienia łączą humor z refleksją, oferując widzom nie tylko świetną rozrywkę, ale również ważne przesłanie. Twórcy podkreślają, że ich celem jest nie tylko bawienie, ale i skłanianie do głębszych przemyśleń.
Polonijny Teatr „Gdańska” pojawi się w Zabrzu w ramach projektu „Teatr polski poza Polską w Polsce”, który ma na celu prezentowanie dorobku artystów polonijnych rodakom w kraju.
Bezsenność – przyczyny, objawy, jak leczyć?
Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny, a spektakle rozpoczną się o godzinie 19:00. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Zabrza i okolic na to wyjątkowe spotkanie z polskim teatrem.
Foto: Polonijny Teatr „Gdańska” z Oberhausen