Do poważnego wypadku doszło w środę, 31 grudnia, na ul. Gdańskiej w Zabrzu. Na oznakowanym przejściu dla pieszych samochód osobowy potrącił kobietę, która przechodziła przez jezdnię. Z uwagi na ciężkie obrażenia została ona pilnie przewieziona do szpitala z wykorzystaniem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Jak informuje portal ZABRZE112.pl, kierowca osobowego Suzuki poruszał się od strony ul. Mikulczyckiej w kierunku al. Korfantego. Według ustaleń policji nie zatrzymał się on przed przejściem, mimo że inne pojazdy ustąpiły pierwszeństwa pieszej. W efekcie doszło do uderzenia w kobietę znajdującą się na pasach.
Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe. Interweniowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz zespoły ratownictwa medycznego. Stan poszkodowanej oceniono jako poważny – kobieta doznała urazu głowy, dlatego zapadła decyzja o transporcie lotniczym. Śmigłowiec LPR „Ratownik-4” przetransportował ją do specjalistycznego szpitala w Katowicach-Ochojcu.
Przeczytaj też: Zatrzymanie Litwina ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania – Zabrze24.info
Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia, zabezpieczając ślady i wyjaśniając dokładne okoliczności wypadku. W rejonie ul. Gdańskiej w Zabrzu występowały utrudnienia – ruch samochodowy odbywał się wahadłowo.
To kolejny apel o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, zwłaszcza na ruchliwych ulicach miasta.
Źródło/foto: Zabrze112.pl, Dominik B.
Subskrybuj nasz kanał na Youtube 
Antczak i Pawlenka o… Zabrzu – Odcinek 68 – Sylwester z Antczakiem i Pawlenką – Zabrze24.info
