fbpx
INFORMACJE

Maksymalne wynagrodzenie dla nowej prezydent

Ledwo została zaprzysiężona i radni zadecydowali o maksymalnym wynagrodzeniu dla nowej prezydent Zabrza Agnieszki Rupniewskiej. Decyzja zapadła podczas sesji inaugurującej nową kadencję zabrzańskiego samorządu.

Uposażenie dla Rupniewskiej wyniosło 100 proc. maksymalnego wynagrodzenia zasadniczego brutto, które określa Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 roku oraz 100 procentową podwyżkę dodatku funkcyjnego, również określonego w rozporządzeniu dla miast na prawach powiatu do 300 tysięcy mieszkańców.

Maksymalna pensja dla Rupniewskiej może tym bardziej wzbudzać kontrowersje, że narracją w jej kampanii wyborczej było punktowanie drastycznego zadłużenia miejskiej kasy Zabrza.

W zabrzańskim Urzędzie Miejskim trwa w tej chwili audyt. Pytanie czy z maksymalną pensją dla nowej prezydent nie można było poczekać do jego zakończenia i zacząć od trochę niższego wynagrodzenia?

 

Podobne artykuły

Antczak i Pawlenka o… Zabrzu – odcinek 17 – Szczęśliwego nowego roku

redaktor

Zabrze zyskuje dwa nowe przystanki kolejowe

redaktor

Od 1 września powrót do szkół – nowe wytyczne

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «