18 letni oprawca z Zabrza, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komisariat III Policji w Zabrzu po serii zgłoszeń dotyczących przemocy domowej. Śledczy zarzucają mu znęcanie się psychiczne nad rodzicami oraz psychiczne i fizyczne nad siostrami. Usłyszał także zarzut kierowania gróźb karalnych, w tym gróźb pozbawienia życia wobec małoletniego syna jednej z sióstr.
Regularne awantury i przemoc w domu
Z ustaleń policjantów wynika, że młody zabrzanin od dłuższego czasu terroryzował domowników. Miał wszczynać regularne awantury, używać wulgaryzmów, wielokrotnie grozić śmiercią, a także wynosić z mieszkania elementy wyposażenia.
W efekcie 18 latkowi postawiono zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego oraz kierowania gróźb karalnych. Policja podkreśla, że nie był to jego pierwszy konflikt z prawem – jeszcze jako nieletni miał już problemy z przestrzeganiem przepisów.
Sąd zdecydował
W minioną środę, 17 grudnia, zabrzański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 18 latka. Za kratkami spędzi najbliższe 3 miesiące. Zdaniem sądu taka decyzja była konieczna, aby zapobiec dalszym aktom przemocy i wpływaniu na pokrzywdzonych.
Za przestępstwo znęcania się nad rodziną grozi mu nawet do 5 lat odsiadki w więzieniu. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policja nie wyklucza kolejnych czynności procesowych. Jeśli jesteś świadkiem przemocy domowej lub jej doświadczasz, warto jak najszybciej skontaktować się z policją lub innymi służbami, które niosą pomoc.
