Spadek do niższej klasy rozgrywkowej, a nawet likwidacja spółki. Piłkarze ręczni Górnika Zabrze nie otrzymali licencji na grę w ORLEN Superlidze. W środę (9 lipca) minął też czas na odwołanie się od negatywnej decyzji z 2 lipca. Powód? Brak finansowania klubu w sezonie 2025/26, co jest pokłosiem zapowiadanego wcześniej wycofania się z tego przez prezesa Bogdana Kmiecika.
Komisja Licencyjna nie przedłużyła czasu na złożenie odwołania. Efektów nie przyniosły też rozmowy o przyszłości piłki ręcznej z Zabrzem, a także z innymi miastami, które mają nowoczesne hale sportowe.
„Klub deklaruje, że wciąż prowadzi i niezależnie od ostatecznych decyzji będzie prowadził rozmowy mające na celu uratowanie piłki ręcznej w Zabrzu. W najlepszym wypadku klub może rozpocząć rywalizację w jednej z niższych klas rozgrywkowych, jednak na dziś najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest rozpoczęcie procesu likwidacji spółki, o czym zostali poinformowani zawodnicy” – można przeczytać na oficjalnej stronie piłkarzy ręcznych Górnika Zabrze.
Górnik Zabrze przez ostatnich kilkanaście lat był jednym z najbardziej utytułowanych klubów w naszym mieście, regularnie sięgając po medale, a jeszcze rok temu rywalizując w europejskich pucharach. Całą treść oświadczenia przeczytacie poniżej ⬇️
Foto: Marcin Pawlenka
