fbpx
INFORMACJE

Nowy policyjny pies w Zabrzu. Zbój wkrótce ruszy na patrol ulic miasta

W zabrzańskiej policji pojawił się nowy funkcjonariusz. To Zbój – roczny owczarek belgijski, który już wkrótce będzie wspierał mundurowych w codziennej służbie. Czworonożny policjant razem ze swoim przewodnikiem, starszym aspirantem Michałem Poliwką, przechodzi obecnie specjalistyczne szkolenie przygotowujące go do pracy w terenie.

W zabrzańskiej policji pojawił się nowy funkcjonariusz. To Zbój – roczny owczarek belgijski, który już wkrótce będzie wspierał mundurowych w codziennej służbie. Czworonożny policjant razem ze swoim przewodnikiem, starszym aspirantem Michałem Poliwką, przechodzi obecnie specjalistyczne szkolenie przygotowujące go do pracy w terenie.

Nowy pies służbowy zabrzańskiej komendy szkoli się w Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach – miejscu, gdzie przygotowywane są psy dla jednostek policji z całej Polski. Podczas intensywnego kursu Zbój uczy się posłuszeństwa, pracy w trudnych warunkach oraz współpracy ze swoim przewodnikiem.

Przeczytaj też: Zarządzanie infrastrukturą telekomunikacyjną i koordynacja inwestycji podziemnych w kompetencjach ZPWiK Sp. z o.o. – Zabrze24.info

Po zakończeniu szkolenia owczarek belgijski dołączy do zespołu psów patrolowo-tropiących. Jego głównym zadaniem będzie patrolowanie ulic miasta, tropienie sprawców przestępstw oraz udział w poszukiwaniach osób zaginionych. W razie potrzeby będzie także wspierał swojego przewodnika w sytuacjach zagrożenia.

Psy służbowe odgrywają niezwykle ważną rolę w działaniach policji. Dzięki doskonałemu węchowi i odpowiedniemu wyszkoleniu pomagają w pościgach, przeszukiwaniu terenów czy wykrywaniu niebezpiecznych substancji. Często są także wykorzystywane podczas zabezpieczania imprez masowych oraz akcji poszukiwawczych.

Niebawem pierwsze patrole

Przewodnikiem Zbója jest starszy aspirant Michał Poliwka – doświadczony policjant, który od teraz będzie tworzył z młodym owczarkiem zgrany duet. Współpraca psa i przewodnika opiera się na codziennym treningu, zaufaniu oraz konsekwentnym doskonaleniu umiejętności.

Przeczytaj też: Dotacja dla Zabrza za wycofanie się ze sprzeciwu wobec relokacji migrantów? – Zabrze24.info

Jeśli szkolenie przebiegnie zgodnie z planem, mieszkańcy Zabrze już wkrótce będą mogli spotkać Zbója podczas policyjnych patroli. Jego obecność ma nie tylko wspierać policjantów w działaniach operacyjnych, ale także zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców miasta.

Subskrybuj nasz kanał na Youtube 🔔

 

Podobne artykuły

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu Niedziałkowskiego i Korfantego w Zabrzu

Marcin Pawlenka

Wyrok dla ginekologa-gwałciciela – niższa kara w drugiej instancji!

Marcin Pawlenka

Rupniewska aktywna przed wyborami, a bierna jako radna?

Marcin Pawlenka

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «