fbpx
INFORMACJE

Ile kosztują edukacyjne i promocyjne działania zabrzańskich wodociągów?

Ile zabrzańskie wodociągi przez ostatnich 5 lat wydały pieniędzy na działania edukacyjne? To zainteresowało naszą redakcję po tym, jak dowiedzieliśmy się, że tylko 5 bilbordów widocznych na ulicach Zabrza kosztowało 80 tys. zł.

Zabrzańskie wodociągi od 2019 roku prowadzą na terenie Zabrza działania z zakresu edukacji ekologicznej. To m.in. zachęcanie mieszkańców do picia wody z sieci wodociągowej (z kranu), a także upowszechniające wiedzę o konieczności i sposobach oszczędnego użytkowania wody.

– Naszym głównym celem jest edukacja dzieci, od których zależy przyszłość i na nich skupiamy się najbardziej, prowadząc zajęcia w szkołach i przedszkolach. Ale nie pozostajemy obojętni również w stosunku do młodzieży i dorosłych, których edukujemy na wszelkiego rodzaju imprezach, piknikach i wydarzeniach razem z naszym dystrybutorem wody. Spotykamy się także z seniorami – informuje Małgorzata Tatarek z Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Działania edukacyjne prowadzone przez przedsiębiorstwa wodociągowe, jak sama zauważa Małgorzata Tatarek, nie są czymś oczywistym w skali kraju. Zabrzańskie wodociągi zostały za to docenione: w 2020 roku spółka otrzymała Godło Teraz Polska, a niedawno – nagrodę przyznawaną przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w konkursie „Pracodawca Jutra 2023” w sektorze gospodarki wodnościekowej i rekultywacji, za „kampanię edukacyjną mającą na celu zachęcanie do picia wody z kranu, promowanie rozsądnego gospodarowania wodą oraz korzystanie z toalety, zgodnie z jej przeznaczeniem”.

Tu warto wspomnieć, że za programy wizerunkowe umożliwiające otrzymanie nagród, którymi chwalą się w wodociągach, również trzeba zapłacić. To jednak temat na inny artykuł. Nasz dziennikarz w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej zapytał, jaki był koszt kampanii Edukacyjnej w poszczególnych latach oraz z jakimi firmami i na jakie działania zostały zawarte umowy.

Zabrzańskie wodociągi powołując się na art. 13 ust. 2 ustawy odpowiadają:

„Wskazujemy, że żądane przez Pana informacje nie są informacjami prostymi, lecz informacjami przetworzonymi, obejmującymi okres pięciu lat i w celu ich należytego i pełnego przygotowania, nasi pracownicy muszą przeprowadzić niezbędne prace analityczne i obrachunkowe. Mając powyższe na uwadze oświadczamy, że udostępnienie żądanych przez Pana informacji nastąpi w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 kwietnia 2024 roku.”

Podobne artykuły

Badanie wariografem w Zabrzu: Kluczowe etapy i zastosowania

redaktor

Awaria kotła w elektrociepłowni Fortum na Zaborzu

redaktor

Zabrze-Zaborze: Znaleziono zwłoki mężczyzny

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «