fbpx
INFORMACJE

Wystawili mnóstwo fałszywych faktur na miliony złotych!

Działali we czwórkę pod przykrywką agencji reklamowej w Jastrzebiu Zdroju. Wystawili ponad 500 lewych faktur na ponad 3,5 mln zł i w ten sposób wyłudzali podatek VAT. Dwoje miezkańców Zabrza oraz dwaj gliwiczanie usłyszeli już prokuratorskie zarzuty i staną przed Sądem Rejonowym w Zabrzu.

Działali we czwórkę, pod przykrywką agencji reklamowej w Jastrzębiu Zdroju. Wystawili ponad 500 „lewych” faktur na ponad 3,5 mln zł i w ten sposób wyłudzali podatek VAT. Dwoje mieszkańców Zabrza oraz dwaj gliwiczanie usłyszeli już prokuratorskie zarzuty i staną przed Sądem Rejonowym w Zabrzu.

Proceder wystawiania podrobionych faktur, w który zaangażowane były cztery osoby prowadzące agencję reklamową zajmującą się wydrukiem materiałów reklamowych, nadrukiem na abażury lamp, a także obrotem nieruchomościami, trwał już od dłuższego czasu.

– Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 40-latkowi i 31-latce z Zabrza oraz 38 i 53-letniemu mieszkańcowi Gliwic zarzutów dotyczących między innymi posługiwania się nierzetelnymi, fałszywymi fakturami oraz uszczuplenia należności publiczno-prawnej. Szacuje się, że straty poniesione przez Skarb Państwa wyniosły prawie milion złotych – mówi st. asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu Zdroju.

Teraz czteroosobowej szajce grozi nawet do 8 lat więzienia.

Podobne artykuły

19 latek po pijanemu wjechał seatem w drzewa

redaktor

Grillowanie, spacer czy zwiedzanie? Jak spędzić weekend w Zabrzu

redaktor

Czy ofiary Ośrodka Opiekuńczego Sióstr Boromeuszek powinny zostać przeproszone? [WIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «