fbpx
INFORMACJE

Akt oskarżenia przeciwko 24 kibicom Górnika Zabrze z Torcidy

Handel narkotykami, posiadanie broni i brutalne pobicia. To tylko cześć zarzutów zawartych w akcie oskarżenia przeciwko 24 kibicom Górnika Zabrze z Torcidy, które skierował do Sądu Okręgowego w Gliwicach Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach – poinformował portal Silesia24.pl

Handel narkotykami, posiadanie broni i brutalne pobicia. To tylko cześć zarzutów zawartych w akcie oskarżenia przeciwko 24 kibicom Górnika Zabrze z Torcidy, który skierował do Sądu Okręgowego w Gliwicach Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach – poinformował portal Silesia24.pl

To kolejni oskarżeni w sprawie dotyczącej w sumie 77 kibiców Torcidy, którzy tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym. Zarzucono im udział w obrocie 300 kg marihuany, haszyszu, amfetaminy, kokainy, mefedronu i tabletek ekstazy, a także płynnej amfetaminy.

24 kibiców z Torcidy usłyszało również zarzuty „szeregu czynów przeciwko życiu i zdrowiu, tj. bójki i pobicia, uszkodzenia ciała, w tym w szczególności tzw. „ustawki” i pobicia kibiców innych drużyn również skutkujące ciężkimi uszczerbkami na zdrowiu”.

Współpraca Torcidy z prokuraturą

To już dziewiąty akt oskarżenia w śledztwie dotyczącym Torcidy, które trwa od 2017 roku. Zatrzymania kibiców miały miejsce na przestrzeni kolejnych lat. Część z członków Torcidy zgodziła się na współpracę z prokuraturą.

„W toku postępowania prokurator zabezpieczył mienie o wartości blisko miliona złotych. Ponadto w wyniku przeprowadzonych czynności zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i marihuany, broń palną, amunicję, kamizelkę kuloodporną, siekiery, maczety, pałki teleskopowe, kominiarki oraz gadżety świadczące o przynależności klubowej” – informuje Prokuratura Krajowa.

 

Podobne artykuły

Przewoził amfetaminę i prowadził samochód pod jej wpływem

redaktor

Rupniewska aktywna przed wyborami, a bierna jako radna?

redaktor

Rupniewska, Potyka, Harasimowicz – opozycyjni radni, którzy chcą podwyżek diet!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «