fbpx
INFORMACJE

Alina Nowak – radna z dziennikarskim zacięciem

Zabrzanka, prezes Stowarzyszenia Wspólnie dla Zabrzan oraz radna Sejmiku Województwa Śląskiego. Ale okazuje się, że Alinę Nowak pociąga ostatnio też dziennikarstwo obywatelskie. Przykładem tego jest nowy program „Zabrze od Kuchni”, emitowany w sieci. Oprócz tego, zabrzanka już zapowiedziała produkcję nowego, plenerowego programu „Spacer po dzielnicy”.

Zabrzanka, prezes Stowarzyszenia Wspólnie dla Zabrzan oraz radna Sejmiku Województwa Śląskiego. Ale okazuje się, że Alinę Nowak pociąga też dziennikarstwo obywatelskie. Przykładem tego jest nowy program „Zabrze od Kuchni”, emitowany w sieci. Oprócz tego, zabrzanka ruszyła z produkcją nowego, plenerowego programu „Spacer po dzielnicy”.

O ile działalność w samorządzie, a także społeczne zaangażowanie Aliny Nowak, która jest prezesem Stowarzyszenia Wspólnie dla Zabrzan jest wielu mieszkańcom miasta znana, to jej dziennikarskie zacięcie mogło niektórych zaskoczyć. Skąd zatem pomysł na tego typu działalność?

– Jeszcze jako dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu byłam społecznym kuratorem sądowym. Kontakt z ludźmi zarówno w pracy, jak i w terenie to coś co zawsze lubiłam. Jako kurator spotykałam się z osobami, które potrzebowały wsparcia. Z kolei w urzędzie pracy na co dzień miałam kontakt z osobami poszukującymi zatrudnienia oraz przedsiębiorcami poszukującymi potencjalnych pracowników i programów wsparcia dla firm – wyjaśnia Alina Nowak, radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Rozmowy w kuchni i w plenerze

Zabrzanka kilka tygodni temu ruszyła z programem „Zabrze od Kuchni”. W tradycyjnej, śląskiej kuchni rozmawia z ciekawymi ludźmi z miasta. Pojawiła się już Miss Śląska 2023, a także właściciel Manufaktury Piekarniczej Gryzmi. Trwają nagrania do kolejnych odcinków.

– W Zabrzu jest naprawdę wielu wartościowych oraz uzdolnionych ludzi, często nie zauważonych i nie docenionych przez samorząd. Warto pokazać jaki wyjątkowy potencjał ludzki ma to miasto. Są to nie tylko ciekawi przedsiębiorcy, ale także artyści i społecznicy – dodaje Alina Nowak.

Po emisji dwóch odcinków „Zabrze od Kuchni” wojewódzka radna poszła za ciosem i zaczęła pracę nad plenerowym programem „Spacer po dzielnicy”. Premierowa odsłona tej produkcji video już jest dostępna.

Podobne artykuły

Co tak naprawdę dzieje się w Górniku Zabrze? Wywiad z Konradem Kołakowskim

redaktor

Nowe połączenie kolejowe z Zabrza do Bytomia – podpisano umowę z PKP PLK

redaktor

CUD, czyli renoma i doświadczenie w badaniach USG

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «