fbpx
INFORMACJE

Bezpłatna komunikacja i zmiany w rozkładach jazdy na Wszystkich Świętych

Zmiany, zmiany, jak co roku zmiany… Już od 29 października część linii obsługiwana będzie większymi pojazdami, a dzień później na ulicach śląskich i zagłębiowskich miast pojawią się linie specjalne. Z kolei 1 listopada z autobusów, tramwajów będzie można korzystać za darmo.

Zmiany, zmiany, jak co roku zmiany… Już od 29 października część linii komunikacji miejskiej obsługiwana będzie większymi pojazdami, a dzień później na ulicach śląskich i zagłębiowskich miast pojawią się linie specjalne. Z kolei 1 listopada z autobusów, tramwajów będzie można korzystać za darmo.

Zmiany w komunikacji miejskiej wprowadzone będą już od najbliższego piątku (29 października).

– Opracowane przez nas udogodnienia mają zapewnić pasażerom jak najlepsze połączenia komunikacji miejskiej. Dodatkowo 1 listopada podróże autobusami, tramwajami i trolejbusami będą całkowicie bezpłatne. Zachęcamy do przesiadki z aut do komunikacji miejskiej, tym bardziej że w tym wyjątkowym okresie na drogach i przy cmentarzach samochodów zdecydowanie nie brakuje mówi Małgorzata Gutowska, dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach.

Od 30 października, na obszarze obsługiwanym przez ZTM funkcjonować będą specjalne linie autobusowe kursujące do 2 listopada. Z dodatkowych linii będzie można korzystać aż w 10 miejscowościach: w Sosnowcu, Będzinie, Czeladzi, Tychach, Gliwicach, Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej i w Knurowie. Pojazdy wykonujące kursy specjalne będą oznaczone literą C.

Podobne artykuły

Najpierw wysłał nagie zdjęcia, potem był szantażowany

redaktor

Prezydent Zabrza skazała miasto na smród? Potwierdza to były pracownik urzędu!

redaktor

Trwają rozmowy w sprawie sprzedaży Górnika Zabrze?

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «