fbpx
INFORMACJE

Bezpłatna komunikacja i zmiany w rozkładach jazdy na Wszystkich Świętych

Zmiany, zmiany, jak co roku zmiany… Już od 29 października część linii obsługiwana będzie większymi pojazdami, a dzień później na ulicach śląskich i zagłębiowskich miast pojawią się linie specjalne. Z kolei 1 listopada z autobusów, tramwajów będzie można korzystać za darmo.

Zmiany, zmiany, jak co roku zmiany… Już od 29 października część linii komunikacji miejskiej obsługiwana będzie większymi pojazdami, a dzień później na ulicach śląskich i zagłębiowskich miast pojawią się linie specjalne. Z kolei 1 listopada z autobusów, tramwajów będzie można korzystać za darmo.

Zmiany w komunikacji miejskiej wprowadzone będą już od najbliższego piątku (29 października).

– Opracowane przez nas udogodnienia mają zapewnić pasażerom jak najlepsze połączenia komunikacji miejskiej. Dodatkowo 1 listopada podróże autobusami, tramwajami i trolejbusami będą całkowicie bezpłatne. Zachęcamy do przesiadki z aut do komunikacji miejskiej, tym bardziej że w tym wyjątkowym okresie na drogach i przy cmentarzach samochodów zdecydowanie nie brakuje mówi Małgorzata Gutowska, dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach.

Od 30 października, na obszarze obsługiwanym przez ZTM funkcjonować będą specjalne linie autobusowe kursujące do 2 listopada. Z dodatkowych linii będzie można korzystać aż w 10 miejscowościach: w Sosnowcu, Będzinie, Czeladzi, Tychach, Gliwicach, Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej i w Knurowie. Pojazdy wykonujące kursy specjalne będą oznaczone literą C.

Podobne artykuły

Rozpoznajecie ich? Kradli narzędzia w markecie [ZDJĘCIA]

redaktor

Olej z konopi indyjskich znaleziony w przesyłce pocztowej

redaktor

Ostatni dzwonek dla studentów na dostarczenie zaświadczeń do ZUS!

redaktor

SKOMENTUJ