fbpx
INFORMACJE

Boże Ciało 2020 – procesje w dobie pandemii z ograniczeniami

Limit uczestników do 150 osób, wszyscy w maseczkach i dwumetrowych odstępach, procesje tylko wokół kościoła, bez budowania osobnych ołtarzy. Będzie to inne Boże Ciało niż w poprzednich latach - wynika z dekretu, który opublikował biskup diecezji gliwickiej Jan Kopiec.
Limit uczestników do 150 osób, wszyscy w maseczkach i dwumetrowych odstępach, procesje tylko wokół kościoła, bez budowania osobnych ołtarzy. Będzie to inne Boże Ciało niż w poprzednich latach – wynika z dekretu, który opublikował biskup diecezji gliwickiej Jan Kopiec.

Boże Ciało to święto ruchome. W tym roku przypada na 11 czerwca. Pod koniec maja biskup diecezji gliwickiej Jan Kopiec wydał dekret dotyczący wytycznych w sprawowaniu liturgii.

– Mając na uwadze aktualnie obowiązujące przepisy państwowe, możliwe będzie zorganizowanie procesji Bożego Ciała, ale tylko wokół kościoła z czterema błogosławieństwami bez konieczności budowania osobnych ołtarzy. Należy przy tym zachować wskazane normy państwowe, zgodnie z którymi w zgromadzeniach poza budynkami kultu może uczestniczyć nie więcej niż 150 osób, a także odpowiednie zalecenia sanitarne (zasłanianie ust i nosa lub odstęp 2 metrów) – zaznaczył biskup diecezji gliwickiej.

Z pełną treścią dekretu biskupa diecezji gliwickiej dotyczącego nie tylko uroczystości Bożego Ciała możecie się zapoznać tutaj.

Podobne artykuły

Rozpoznajecie go? Tego niebezpiecznego mężczyzny szukają policjanci!

redaktor

Kolejny plac zabaw w Zabrzu zamknięty! Tym razem przy szkole nr 41

@admin

Czy nauczyciele mogą liczyć na wypłaty podczas strajku?

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «