fbpx
INFORMACJE

Budowa czwartej trybuny stadionu Górnika pod znakiem zapytania

Tylko jedna oferta i to dwa razy droższa niż przewidywał inwestor. To efekt pierwszego przetargu związanego z budową czwartej trybuny stadionu Górnika Zabrze. Oznaczać to może, że rozpoczęcie budowy czwartej trybuny w terminie stanęło pod dużym znakiem zapytania, ponieważ prace budowlane miały ruszyć w III kwartale tego roku.

Tylko jedna oferta i to dwa razy droższa niż przewidywał inwestor. To efekt pierwszego przetargu związanego z budową czwartej trybuny stadionu Górnika Zabrze. Oznaczać to może, że rozpoczęcie budowy czwartej trybuny w zaplanowanym terminie stanęło pod dużym znakiem zapytania. Prace budowlane miały ruszyć w III kwartale tego roku.

Na ogłoszony przetarg przez należącą do miasta Spółkę Stadion odpowiedziała tylko jedna firma – Mostostal Zabrze, Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Oferta złożona przez nią w przetargu opiewa na kwotę 1.047.155,24 zł, podczas gdy oferta zamawiającego to 553.500 zł.

Przypomnijmy, na budowę czwartej trybuny mają zostać przeznaczone 143 mln zł. Są to pieniądze będące zabezpieczeniem kredytów bankowych, które gwarantuje Bank PEKAO SA. Pożyczka ma być spłacona do 2032 r.

Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

Boże Ciało 2020 – procesje w dobie pandemii z ograniczeniami

redaktor

Śmiertelny wypadek na zabrzańskim odcinku DK 88 [VIDEO]

redaktor

Zabrze-Makoszowy: Matka pozostawiła dzieci bez opieki na kilka dni

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «