fbpx
INFORMACJE

Czy przewodnicząca Rady Miasta w Zabrzu dopuściła się fałszerstwa?

W poniedziałek radni przegłosowali uchwały, a dzień później ich treść została zmieniona przez przewodniczącą Rady Miasta Łucję Chrzęstek-Bar? Mowa o głosowaniu radnych nad nowym podziałem granic zabrzańskich dzielnic. Sprawę zamiany treści dwóch przegłosowanych uchwał ujawnił Obserwator Zabrzański oraz Kamil Żbikowski - radny Klubu Lepsze Zabrze.

W poniedziałek radni przegłosowali uchwały, a dzień później ich treść została zmieniona przez przewodniczącą Rady Miasta Łucję Chrzęstek-Bar? Mowa o głosowaniu radnych nad nowym podziałem granic zabrzańskich dzielnic. Sprawę zamiany treści dwóch przegłosowanych uchwał ujawnił Obserwator Zabrzański oraz Kamil Żbikowski – radny Klubu Lepsze Zabrze.

Treści przegłosowanych już projektów, które w ocenie Kamila Żbikowskiego podmieniła dzień później  Łucja Chrzęstek-Bar, dotyczyły statutów i granic dla dzielnic Śródmieście i Centrum Południe. Zabrzańscy radni tak naprawdę przegłosowali projekty statutów i granic tych dzielnic w ich poprzednim kształcie.

– Najwyraźniej przewodnicząca, chcąc ukryć ten poważny błąd, po cichu zmieniła treść dwóch uchwał na inną niż ta, którą przyjęła Rada. To zakrawa o fałszerstwo i powoduje, że znowu będziemy musieli naprawiać nieprzemyślane działania „Skutecznych dla Zabrza” w kwestii nowego podziału na dzielnice – napisał w mediach społecznościowych Kamil Żbikowski, przewodniczący klubu Lepsze Zabrze.

Zawiadomienie do prokuratury?

O sprawie podejrzenia Łucji Chrzęstek-Bar o fałszerstwo poinformował Obserwator Zabrzański: „Przewodnicząca powinna naprawić swój błąd w sposób formalny, poddając pod głosowanie odpowiednie zmiany uchwały, zamiast ukradkiem próbując korygować przyjęte przez Radę Miasta prawo.”

Niezależnie od tego czy przewodnicząca Chrzęstek-Bar naprawi swój błąd, poddając raz jeszcze uchwały głosowaniu, nasuwa się pytanie, czy sprawa nie powinna zostać zgłoszona do prokuratury? Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że takie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ma zostać złożone już niebawem.

Grafika/źródło: Obserwator Zabrzański

Podobne artykuły

Po pijanemu wjechał w zaparkowane samochody

redaktor

Próbował ukraść katalizator – szybko zatrzymali go policjanci

redaktor

ZUS przypomina o skorzystaniu z bonu turystycznego

redaktor

2 komentarze

Andrzej 21 października 2021 at 09:00

No to pani Łucja zaczęła zabawę w Boga 🤣!

Odpowiedz
Anonim 10 października 2023 at 22:35

TO BARDZO NIEŁADNIE PANI ŁUCJO.NIE PASUJE TAKIE POSTĄPIENIE DO PANI.NASUWA SIĘ SŁOWO HIPOKRYZJA.Z TWGI WYCZYNKU NALEŻY SIĘ WYTŁUMACZYĆ.A NAWET LEPIEJ PODDAĆ DO DYMISJI.JAK NIEKTÓRZU PANI POPRZEDNICY

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «