fbpx
INFORMACJE SPORT

Dawid Kubacki zadedykował złoty medal lekarzom i pielęgniarkom z Zabrza

Polska zdobyła złoto Igrzysk Europejskich w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Najlepszy był Dawid Kubacki, który medal zadedykowała lekarzom i personelowi Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu – poinformowało Radio RDN.

Polska zdobyła złoto Igrzysk Europejskich w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Najlepszy był Dawid Kubacki, który medal zadedykował lekarzom i personelowi Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu – poinformowało Radio RDN.

Dawid Kubacki po pierwszej serii uplasował się na drugim miejscu po skoku na 139 metrów. W drugiej był lepsze od lidera Jana Hoerla z Austrii i po skoku na 134,5 metra pokonał go o 6,1 punkta. Po triumfie dziennikarz Radia RDN zapytał skoczka z Nowego Targu komu dedykuje złoto.

– Zaskoczyli mnie tym pytaniem już wcześniej, bo nad tym nie rozmyślałem. Powiedziałem, że żonie, ale później po chwili niezbyt długiej namysłu zmieniłem zdanie i myślę, że jednak wolałbym ten medal zadedykować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, całemu personelowi ze Śląskiego Centrum Chorób Serca – odpowiedział Kubacki.

To właśnie w marcu, w tej zabrzańskiej placówce medycy i personel walczyli o życie Marty – żona Dawida Kubackiego, która miała poważne problemy kardiologiczne.

Źródło: Radio RDN/Foto: https://www.facebook.com/dawid.kubacki.official

Podobne artykuły

42 latek znęcał się nad żoną i córką

redaktor

Chwila relaksu dla pań – kolejne Szafobranie w Zabrzu

redaktor

Jednorazowe podrożeją, inne będą tańsze – nowe ceny biletów

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «