fbpx
INFORMACJE

Dekoracje świąteczne za prawie 600 tysięcy złotych rozbłysną w mieście

574 tys. zł wyda gmina na świąteczne dekoracje. Świetlnymi ozdobami upiększone zostaną ulice w różnych częściach Zabrza. Usługę wykona firma ODEON z Gliwic, która wygrała przetarg.

574 tys. zł wyda miasto na świąteczne dekoracje. Świetlnymi ozdobami upiększone zostaną ulice w różnych częściach Zabrza. Usługę wykona firma ODEON z Gliwic, która wygrała przetarg.

Mimo kryzysu, drożyzny i budżetowych kłopotów (we wrześniu Rada Miasta zdecydowała o emisji obligacji na kwotę 20 mln zł, by wspomóc jednostki samorządowe, którym brakuje już nawet na wynagrodzenia dla pracowników) miasto nie odpuszcza w beztroskim wydawaniu publicznych środków.

Po koncertach, których koszty z uwagi na tajemnicę przedsiębiorstwa, znane są jedynie kierownictwu miejskich spółek i jednostek, przyszedł czas na radosne oświetlenie zabrzańskich ulic na święta. Dużo, bo grubo ponad pół miliona zł będzie kosztowała zabrzańskiego podatnika ta przyjemność. Czy tego rodzaju wydatek jest naprawdę konieczny?

Zapytaliśmy drogą mailową Dawida Wowrę, rzecznika miasta, czy w obecnej sytuacji nie jest rozrzutnością, zwłaszcza w kontekście problemów budżetowych, wydatkowanie w ten sposób publicznych pieniędzy? Niestety zabrzańskiego rzecznika chyba prawo prasowe nie dotyczy, gdyż notorycznie nie odpowiada na pytania naszych dziennikarzy. Szkoda…

Foto: materiały prasowe - archiwum

Podobne artykuły

Recydywista udawał adwokata i sporo na tym zarobił

redaktor

Ponad 12 tysięcy złotych zebrano podczas charytatywnego turnieju

redaktor

Zaborze. Groził, że zabije, zniszczył też okno i drzwi

redaktor

1 comment

ctrl_alt_del 7 listopada 2022 at 17:00

No, a prąd drogi … ciekawe czy to idzie z prywatnej kieszeni czy z podatników. Czyli znów ja zapłacę za coś czego nie używam.

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «