KULTURA

Dla każdego coś miłego – ostatkowy koncert w Filharmonii Zabrzańskiej

Nie zabraknie dzieł orkiestrowych, filmowych oraz musicalowych. Niezmiernie ciekawie zapowiada się ostatkowy koncert w Filharmonii Zabrzańskiej. Już we wtorek (25 lutego) o godzinie 18.00 na finał karnawału zapraszają zabrzańscy filharmonicy.

Nie zabraknie dzieł orkiestrowych, filmowych oraz musicalowych. Niezmiernie ciekawie zapowiada się ostatkowy koncert w Filharmonii Zabrzańskiej. Już we wtorek (25 lutego) o godzinie 18.00 zabrzańscy filharmonicy zapraszają na finał karnawału.

W sali koncertowej Filharmonii Zabrzańskiej zabrzmią utwory według motta zaczerpniętego z pewnej kultowej polskiej komedii: „Ludzie lubią tę muzykę, którą znają…” Dlatego podczas ostatkowego koncertu będzie można usłyszeć nie tylko dzieła Liszta czy Czajkowskiego.

Z myślą o melomanach filharmonicy zagrają też musicalowe hity Gershwina i Loevego oraz znane motywy z filmów takich jak: Dzwonnik z Notre Dame, Rzymska przygoda i Kariera Nikodema Dyzmy. Jutrzejszy koncert ostatkowy artyści wykonają pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

Źródło/Foto: https://www.facebook.com/Filharmonia-Zabrza%C5%84ska-Instytucja-Kultury-Miasta-Zabrze-364832060908502/

Podobne artykuły

Panowie szczególnie poszukiwani do chóru Klaster

redaktor

Najlepsze niezależne krótkie filmy świata w Kinie Roma

redaktor

„Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium” w Teatrze Nowym

redaktor

SKOMENTUJ