fbpx
BIZNES

Dlaczego warto montować progi zwalniające?

Montaż progów zwalniających to jedno z działań, które bardzo pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo na drodze. W większości wypadków elementy te montowane są w miejscach, w których konieczne jest wymuszenie zmniejszenia prędkości na kierowcach. Mowa oczywiście o parkingach, obszarach koło szkół, a także wąskich drogach w terenie zabudowanym. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na temat progów zwalniających!

Na jakiej zasadzie działa próg zwalniający?

Progi zwalniające to elementy, które mocowane są w drogi w taki sposób, aby nie było możliwości ich ruszyć. W większości wypadków produkuje się je z materiałów, które charakteryzują się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Takie też są progi zwalniające Koralewscy, czyli produkty firmy działającej na terenie Zabrza. Efektem tego jest fakt, że progi są w stanie bez większego problemu znieść trudne warunki atmosferyczne, a także wielokrotny nacisk ciężarówek. Nie jest tajemnicą, że dobry próg zwalniający ma za zadanie sprawić, że kierowca nieco zwolni, a nie doprowadzić do uszkodzenia jego samochodu. Przy spokojnej jeździe próg jest niemalże nieodczuwalny, aczkolwiek przy większej prędkości działa on tak, jak powinien, czyli powoduje bardzo duży dyskomfort.

Czy progi zwalniające rzeczywiście działają?

Odpowiedź brzmi tak! Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że do znaku drogowego większość kierowców po prostu się nie stosuje. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku progów zwalniających, które w pewnym stopniu wymuszają na kierowcach zdjęcie nogi z pedału gazu. Na tym nie koniec, są one także znacznie tańszym rozwiązaniem, aniżeli popularne fotoradary. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że progi nie mogą być ustawiane w dowolnych miejscach. Prawo reguluje ten aspekt, a niemożliwym jest umieszczenie tego elementu bliżej niż 40 metrów od skrzyżowania, czy też na różnego rodzaju łukach. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że progi zwalniające należy montować w taki sposób, aby niemożliwym było ich ominięcie przez potencjalnego kierowcę.

Podobne artykuły

Legalne nasiona, nielegalne rośliny…

redaktor

Jakie perfumy niszowe wybrać na prezent dla ukochanej?

@admin

Rodzinne wakacje? Odkryj Pomorskie Szlaki Kajakowe

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «