fbpx
INFORMACJE

Francuska fundacja współpracuje z zabrzańskim stowarzyszeniem

Integracja osób niepełnosprawnych, edukacja ekologiczna, zdrowie odżywianie oraz aktywne spędzanie czasu. To tylko część z założeń projektu o wartości prawie 10 tysięcy euro, który zabrzańskie Stowarzyszenie KONTAKT realizuje wraz z Fundacją Auchan.

Rozmowy Stowarzyszenia KONTAKT z Fundacją Auchan trwały od roku. KONTAKT nie od dziś ma pod swoją opieką niepełnosprawne dzieci i młodzież. To właśnie z myślą o nich stowarzyszenie zabiegało o pozyskanie 9600 euro dofinansowania.

– Pamiętam jak dziś, kiedy odebrałam telefon z informacją, że firma Auchan chce podjąć współpracę właśnie z nami. Czuliśmy się naprawdę wyróżnieni. Chociaż pandemia opóźniła rozpoczęcie projektu, jednak warto było podjąć się tak pionierskiej koncepcji – mówi prezes Stowarzyszenia KONTAKT.

Przedsięwzięcie to połączyło dwa różne światy, którym towarzyszy wiele wspólnych celów. Wśród nich priorytetem jest dbanie o środowisko, zdrowe odżywianie czy sprawność fizyczna i zapobieganie wykluczeniu ze społeczeństwa.

– Chcemy uświadamiać jak to wszystko jest istotne dlatego stworzyliśmy projekt ,,Żyjmy zdrowo,” a powstał on od podstaw, ze ścisłą współpracą z naszym partnerem – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia KONTAKT.

W miniony poniedziałek uczniowie Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 41 w Zabrzu, gdzie mieści się siedziba stowarzyszenia, otrzymali paczki od sklepu Auchan, a w nich zdrowe śniadanie. W taki właśnie sposób zaczęła się wspólna edukacja dotycząca zdrowego odżywiania.

Podsumowując jest to bardzo innowacyjny projekt, oparty na chęci pomocy niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. Życzymy zatem owocnej współpracy i więcej tego typu przedsięwzięć.

Podobne artykuły

Radna i poseł z Zabrza szyją maseczki dla PCK

redaktor

Zabrzańska propaganda sukcesu – radni lansują się w piekarni

redaktor

Opóźnienia pociągów! Kradzież trakcji pomiędzy Rudą Chebzie a Zabrzem

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «