fbpx
INFORMACJE

Grypa atakuje! W Zabrzu ponad 1500 zachorowań!

Chorują już nie tylko pacjenci. Grypa rozkłada nawet lekarzy, a czas oczekiwania na wizytę w przychodniach coraz bardziej się wydłuża. W ostatnim tygodniu stycznia w Zabrzu zachorowało już 1509 osób. Ta liczba wciąż rośnie w całym województwie śląskim, gdzie odnotowano już ponad 15 tysięcy przypadków.

Jak wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gliwicach w pierwszych trzech tygodniach stycznia grypa zaatakowała 2271 zabrzan. Wyraźny wzrost zachorowań widoczny jest jednak w ostatnim tygodniu – 1509 osób! W niektórych przychodniach zaczyna robić się ciasno, a czas oczekiwania pacjentów na przyjęcie do lekarza znacząco się wydłużył. Mało tego, w jednej z placówek w mieście grypa zaatakowała trzech lekarzy!

– Przyjmujemy dziennie od 120 – 200 pacjentów i ta liczba na razie nie stanowi dla nas większego problemu. Może dlatego, że w naszej przychodni mamy naprawdę liczny personel doświadczonych lekarzy – wyjaśnia Dorota Nych– wiceprezes przychodni Vademecum w Zabrzu.

Co tydzień wszystkie zabrzańskie przychodnie przekazują informacje o zachorowaniach na grypę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach. Lekarze jednak nie mają stuprocentowej pewności czy każda ze zgłaszanych chorób to faktycznie grypa czy przypadek grypopodobny. – Wynika to z tego, że badań genetycznych patogenu na poziomie opieki POZ nie jesteśmy w stanie wykonać. Mamy za to możliwość zbadania testem czy jest to bakteria czy wirus to ” przeziębienie” i to już jest dużo, bo lekarz wie że nie musi, a nawet nie może zastosować leczenia antybiotykiem – dodaje wiceprezes przychodni Vademecum w Zabrzu.

To, że wirus zaczyna atakować potwierdzają wciąż rosnące statystki zachorowań w całym regionie. W ciągu tylko jednego tygodnia Wojewódzkiej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach odnotowała już 15 270 przypadków grypy z czego 6514 to dzieci do 14 roku życia.

Podobne artykuły

Stanowisko za polityczną sztamę? Sebastian Dziębowski kieruje Kinem Roma

redaktor

Strajk nauczycieli zawieszony! ZNP zapowiada kolejny we wrześniu

redaktor

Alarm przeciwpożarowy w zabrzańskim MAKRO

redaktor

3 komentarze

Mirek Kowalkowski 2 lutego 2019 at 21:43

Jak zawsze o tej porze sezon na grypę. Trzeba się hartować przez cały rok.

Odpowiedz
Marcelina Kowalczyk 2 lutego 2019 at 22:28

Też mnie rozłożyło:(

Odpowiedz
Mirek Kowalkowski 2 lutego 2019 at 22:31

Po prostu życie. Trzeba się leczyć naturalnie – imbir, miód, czosnek, cytryna itd. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

SKOMENTUJ