fbpx
INFORMACJE

Grypa atakuje! W Zabrzu ponad 1500 zachorowań!

Chorują już nie tylko pacjenci. Grypa rozkłada nawet lekarzy, a czas oczekiwania na wizytę w przychodniach coraz bardziej się wydłuża. W ostatnim tygodniu stycznia w Zabrzu zachorowało już 1509 osób. Ta liczba wciąż rośnie w całym województwie śląskim, gdzie odnotowano już ponad 15 tysięcy przypadków.

Jak wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gliwicach w pierwszych trzech tygodniach stycznia grypa zaatakowała 2271 zabrzan. Wyraźny wzrost zachorowań widoczny jest jednak w ostatnim tygodniu – 1509 osób! W niektórych przychodniach zaczyna robić się ciasno, a czas oczekiwania pacjentów na przyjęcie do lekarza znacząco się wydłużył. Mało tego, w jednej z placówek w mieście grypa zaatakowała trzech lekarzy!

– Przyjmujemy dziennie od 120 – 200 pacjentów i ta liczba na razie nie stanowi dla nas większego problemu. Może dlatego, że w naszej przychodni mamy naprawdę liczny personel doświadczonych lekarzy – wyjaśnia Dorota Nych– wiceprezes przychodni Vademecum w Zabrzu.

Co tydzień wszystkie zabrzańskie przychodnie przekazują informacje o zachorowaniach na grypę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach. Lekarze jednak nie mają stuprocentowej pewności czy każda ze zgłaszanych chorób to faktycznie grypa czy przypadek grypopodobny. – Wynika to z tego, że badań genetycznych patogenu na poziomie opieki POZ nie jesteśmy w stanie wykonać. Mamy za to możliwość zbadania testem czy jest to bakteria czy wirus to ” przeziębienie” i to już jest dużo, bo lekarz wie że nie musi, a nawet nie może zastosować leczenia antybiotykiem – dodaje wiceprezes przychodni Vademecum w Zabrzu.

To, że wirus zaczyna atakować potwierdzają wciąż rosnące statystki zachorowań w całym regionie. W ciągu tylko jednego tygodnia Wojewódzkiej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach odnotowała już 15 270 przypadków grypy z czego 6514 to dzieci do 14 roku życia.

Podobne artykuły

Podziemna przygoda w Zabrzu – grudniowa promocja

redaktor

Nielegalne odpady z Niemiec przejęte w Zabrzu [ZDJĘCIA]

redaktor

Areszt dla 19 latka, który napadł na taksówkarza

redaktor

3 komentarze

Mirek Kowalkowski 2 lutego 2019 at 21:43

Jak zawsze o tej porze sezon na grypę. Trzeba się hartować przez cały rok.

Odpowiedz
Marcelina Kowalczyk 2 lutego 2019 at 22:28

Też mnie rozłożyło:(

Odpowiedz
Mirek Kowalkowski 2 lutego 2019 at 22:31

Po prostu życie. Trzeba się leczyć naturalnie – imbir, miód, czosnek, cytryna itd. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «