fbpx
INFORMACJE

Jest w wieku emerytalnym, rządzi miastem od prawie 18 lat i znów wystartuje w wyborach

Nie przeszkadza jej wiek emerytalny, a także badania, które wskazują, że najbliższe wybory już przegra. Małgorzata Mańka-Szulik ogłosiła, że zamierza ponownie ubiegać się o fotel prezydenta Zabrza. O swojej decyzji poinformowała dziś w mediach społecznościowych.

– Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców będę ubiegać się o możliwość dalszej pracy dla Zabrza – napisała na Facebooku Małgorzata Mańka-Szulik i dodała, że jako bezpartyjna prezydent pragnie pracować na rzecz tworzenia nowoczesnego miasta ponad podziałami i sporami.

Prezydent Zabrza w swoim wpisie zaapelowała też do swoich kontrkandydatów o uczciwość wobec mieszkańców, a także o powstrzymanie się od agresji, która zmienia debatę publiczną w festiwal populizmu i kłamstwa.

Małgorzata Mańka-Szulik rządzi Zabrzem od 2006 roku, kiedy to w drugiej turze pokonała Marka Rafała z Platformy Obywatelskiej. W 2010 roku uzyskała reelekcję w pierwszej turze z poparciem 75%! W 2014 roku została wybrana na trzecią z rzędu kadencję uzyskując 63% głosów w pierwszej turze. W ostatnich wyborach w 2018 roku jej poparcie wyraźnie spadło – konieczna była druga tura, gdzie o włos pokonała Agnieszkę Rupniewską. Jak ocenia Ogólnopolska Grupa Badawcza, szanse na kolejną reelekcję Małgorzaty Mańki-Szulik są niewielkie.

Źródło: wzabrzu.info

Podobne artykuły

Podawał się za koreańskiego aktora – oszukał zabrzankę na 90 tys. zł!

redaktor

Wypadek na DK 88. Uderzył skuterem w dzika

redaktor

Zmiany w budżecie – III sesja Rady Miasta

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «