fbpx
SPORT

Kibice przeciwni przejęciu Górnika Zabrze przez dewelopera z Katowic

„Nie dla DL Inwest Group w Zabrzu” - twardo i wprost akcentują kibice z Torcidy, którzy są zaniepokojeni tym, że zabrzańska władza może zdecydować się na przekazanie Górnika Zabrze deweloperowi, którego kondycja finansowa ich zdaniem wzbudza wiele wątpliwości.

Nie dla DL Invest Group w Zabrzu” – twardo i wprost akcentują kibice z Torcidy, którzy są zaniepokojeni tym, że zabrzańska władza może zdecydować się na przekazanie Górnika Zabrze deweloperowi, którego ich zdaniem kondycja finansowa wzbudza wiele wątpliwości.

Przypomnijmy, kupnem większościowego pakietu zabrzańskiego klubu zainteresowanych jest trzech inwestorów. Wszystkie trzy podmioty złożyły wymagane dokumenty i wpłaciły wadium w wysokości 50 tys. zł. Jest to zabrzański Zarys, czyli Górnośląska Centrala Zaopatrzenia Medycznego, Key Solutions Thomasa Hansla -dobrego znajomego Lukasa Podolskiego i deweloper z Katowic DL Invest.

Niestety, wiele wskazuje na to, że magistrat kombinuje jak zjeść ciastko i mieć ciastko. Na stole leży oferta od osoby, której poparcia udziela Lukas Podolski, a jednak Caryca myśli nad tym jak opchnąć klub deweloperowi DL Invest, a następnie wepchnąć do zarządu swoich ludzi. Widząc co się dzieje musimy jednoznacznie wyrazić NIE DLA FIRMY DL INVEST!” – napisali na oficjalnym profilu facebookowym kibice z Torcidy Górnik Zabrze.

Zadłużony klub kupi zadłużony deweloper?

Jak zaznaczyli kibice 14 krotnego Mistrza Polski, w branży deweloperskiej czymś normalnym jest, że firma korzysta z kredytów i dlatego „powinna się zapalać lampka ostrzegawcza”.  Sympatycy zabrzańskiego klubu pofatygowali się również i dokładnie sprawdzili finansową kondycję DL Invest.

Sam prezes firmy na jej stronie opowiada co zrobić, żeby „finansowanie długiem było Twoim najlepszym przyjacielem”, ale my nie marnowaliśmy czasu na te bajki, tylko zajrzeliśmy do sprawozdania firmy za 2022 rok (dokumentów za 2023 rok jeszcze nie ma). Kilka liczb: Aktywa firmy 665 mln zł; Kapitał własny 216 mln zł; Zobowiązania długoterminowe 260 mln zł; Zobowiązania krótkoterminowe 171 mln zł; Rezerwy na zobowiązania 6 mln zł” – wyliczają kibice.

Na tym jednak sympatycy zabrzańskiego klubu nie kończą. Dokładnie analizują i zestawiają kapitał własny DL Invest ze zobowiązaniami dewelopera, jak również są pełni obaw, że kondycja finansowa dewelopera może się jeszcze pogorszyć.

Tak na marginesie – pamiętajcie, że deweloperzy ledwo co mieli największe eldorado jakie tylko można sobie wyobrazić. Programy rządowe działały na ich korzyść. Co jeśli takich programów zabraknie, a DL Invest będzie właścicielem Górnika? Co jeśli problemy na rynku nieruchomości komercyjnych które widać już na Zachodzie, dotrą także do Polski? Chyba nikt nie chce znowu słuchać o przerwach w wypłatach dla piłkarzy, a potem o coraz większych długach wobec innych firm. Przerabiamy to od niemal 30 lat i już wystarczy. Górnik potrzebuje teraz stabilności oraz ludzi, którzy chcą ponownie uczynić go WIELKIM! Tymczasem Caryca myśli o tym, aby przekazać nasz klub w ręce zadłużonego po uszy dewelopera. NIE DLA DL INVEST!!!” – kończą kibice.

Foto: Dawid Hnida

Podobne artykuły

Prezydent Mańka-Szulik zdeterminowana, żeby oddać Górnik

redaktor

Torcida ostrzega prezesa Matyska: „Twój czas w Górniku skończy się szybko”

redaktor

PKO Ekstraklasa: Korona ograna przez Biało-Niebiesko-Czerwonych

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «