fbpx
INFORMACJE

Kolejna osoba oszukana metodą na inwestycje w kryptowaluty

Tym razem ofiarą oszustów jest 44 letni zabrzanin. Został oszukany metodą na inwestycję w kryptowaluty za pomocą aplikacji AnyDesk. Stracił blisko 30 tys. zł.

Tym razem ofiarą oszustów jest 44 letni zabrzanin. Został oszukany metodą na inwestycję w kryptowaluty za pomocą aplikacji AnyDesk. Stracił blisko 30 tys. zł.

Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna mówiący ze wschodnim akcentem, informując go, że na jego wirtualnym portfelu znajdują się krypto waluty, które zarobił dla niego w jego imieniu. Pokrzywdzony w przeszłości korzystał z platformy do zakupu krypto walut, więc ta informacja wydawała mu się prawdopodobna.

Oszust zapewniał 44-latka, że pomoże mu w pozyskaniu zarobionych pieniędzy, jednak w tym celu konieczne była współpraca i jak zwykle w przypadku tego typu oszustw zainstalowanie programu AnyDesk.

– Jest to program, który służy do zdalnego sterowania komputerem lub urządzeniem mobilnym na przykład telefonem. Zwykle program ten jest używany przez informatyków w celu zdalnej obsługi komputerów lub innych urządzeń. Jednak coraz częściej wykorzystywany jest przez oszustów, którzy po namówieniu ofiary do zainstalowania go wykorzystują AnyDesk w celu przejęcia kontroli nad naszym urządzeniem i uzyskania dostępu do aplikacji bankowej – wyjaśnia mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Straty zamiast zysków

Pokrzywdzony został wciągnięty w spirale transakcji finansowych, których sam nie rozumiał, będąc zdezorientowanym i jednocześnie chcąc otrzymać rzekomo zarobione pieniędzy, wykonywał wszystkie polecenia oszusta.

Założył też konto na portalu binance, który jest giełdą kryptowalut, i potwierdził przez swój telefon wszystkie transakcje które wykonywał oszust. Finał był oczywisty, zamiast obiecanego zysku pokrzywdzony straciła blisko 30 tysięcy złotych.

Odzyskanie w ten sposób pieniędzy jest bardzo trudno, dlatego policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę w inwestowaniu pieniędzy, a także instalowaniu oprogramowania.

Podobne artykuły

Zagrają dla 2 letniej Gabrysi – III Charytatywny Turniej Futsalu

redaktor

Poszukiwany za usiłowanie zabójstwa Dawid G. zatrzymany

redaktor

Odpłatny „znaczek” dla DMiT czyli „Laur Eksperta 2019”

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «