fbpx
INFORMACJE

Kolejne kradzieże prądu. Tym razem na ulicach Sienkiewicza i Śmiałego

W sumie 3 nielegalne przyłączenia do prądu wykryto na zabrzańskich ulicach Henryka Sienkiewicza i Bolesława Śmiałego. Właścicielom mieszkań, którzy kradli prąd grozi do 5 lat więzienia oraz kary finansowe sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych.

W sumie 3 nielegalne podłączenia do prądu wykryto na zabrzańskich ulicach Henryka Sienkiewicza i Bolesława Śmiałego. Właścicielom mieszkań, którzy kradli prąd grozi do 5 lat więzienia oraz kary finansowe sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Nielegalne podłączenia do prądu w trzech mieszkaniach wykryli zabrzańscy policjanci z I Komisariatu.

– Czynności doprowadziły do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. Tym razem właściciele mieszkań przy ulicy Sienkiewicza i Bolesława Śmiałego kradli prąd – potwierdza mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Policjanci przypominają, że kradzież prądu jest przestępstwem, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Nielegalny pobór prądu wiążą się również z naliczeniem karnych opłat nawet wysokości kilkunastu tysięcy złotych.

To nie pierwsze takie przypadki kradzieży prądu w tej części Zabrza, które wykryto w ostatnich miesiącach. Pod koniec października nielegalne przyłącza ujawniono między innymi na ul. Buchenwaldczyków. Cały artykuł na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

Podobne artykuły

Ruszyła budowa tężni solankowej i placu rekreacyjnego na Zaborzu

redaktor

Silny wiatr połamał drzewa, zerwał też panele fotowoltaiczne

redaktor

Żyją w smrodzie i fekaliach! Urzędnicy uważają problem za rozwiązany [VIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «