fbpx
BIZNES INFORMACJE

Kontrolowana przez państwo uprawa medycznej marihuany w Biskupicach

Był uprawiany rzepak, teraz czas na konopie indyjskie. Będą one uprawiane w Biskupicach dla celów medycznych. To jedna z wielu upraw marihuany medycznej w kraju, która będzie kontrolowana przez państwo i wyznaczony do tego Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich PIB z Poznania.

Były pola rzepaku, teraz czas na konopie indyjskie. Będą one uprawiane w Biskupicach dla celów medycznych. To jedna z wielu upraw marihuany medycznej w kraju, która będzie kontrolowana przez państwo i wyznaczony do tego Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich PIB z Poznania.

W sumie na czterech hektarach gruntu w Zabrzu-Biskupicach do końca tego roku mają powstać specjalistyczne szklarnie. To w nich już od wiosny przyszłego roku zasiane zostaną konopie indyjskie. Uprawy pod kątem produkcji surowca farmaceutycznego będą prowadzone w ściśle sterylnych i kontrolowanych przez państwo warunkach. Materiał siewny będzie dostarczać polska firma Nasionamarihuany.pl

Jak wiadomo, medyczna marihuana jest w Polsce legalna i dostępna na receptę od 2017 r. Dotychczas była importowana z Kanady lub Niemiec. Jednak nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, którą podpisał prezydent RP w zeszłym roku, dopuszcza krajowe uprawy marihuany dla celów medycznych kontrolowane przez państwo i wyznaczone do tego instytuty naukowe.

Oznacza to, że pacjenci stosujący medyczną marihuanę będą mieli dostęp do znacznie tańszych leków niż dotychczas. Konopie indyjskie na receptę stosowane są u osób m.in. cierpiących na stwardnienie rozsiane, lekooporną padaczkę czy silne bóle, które są następstwem chorób nowotworowych.

UWAGA! Powyższa historia jest w 100% zmyślona, a dziś jest prima aprilis, czyli 1 dzień kwietnia, dzień żartów 😉

Foto: Kocham Biskupice
W tym roku będzie to ostatnia uprawa rzepaku w Biskupicach. Za rok w specjalistycznych szklarniach ruszy hodowla marihuany medycznej.

Podobne artykuły

Tour de Pologne wraca do Zabrza

redaktor

Majówka 2024. Jakie plany na długi weekend mają zabrzanie? [SONDA WIDEO]

redaktor

Zaborze Północ: Wypadek z kosą na rowerze. Lądował śmigłowiec LPR [WIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «