fbpx
KULTURA

Kreatywne zabawki dla dzieci – jakie warto wybrać na prezent?

Zabawki to bardzo ważna rzecz dla każdego dziecka. Aby jednak nie tylko bawiły, ale również uczyły, warto wybierać je w sposób odpowiedzialny. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Zabawki to bardzo ważna rzecz dla każdego dziecka. Aby jednak nie tylko bawiły, ale również uczyły, warto wybierać je w sposób odpowiedzialny. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

1. Zabawki dla dzieci na prezent – czy to dobry pomysł?

2. Kreatywne zabawki dla dzieci – ciekawe propozycje

3. Dlaczego wybór właściwych zabawek ma znaczenie?

4. Na co zwrócić uwagę kupując dziecku zabawki?

 

Zabawki dla dzieci na prezent – czy to dobry pomysł?

Zabawki na dzień dziecka, urodziny czy gwiazdkę to bardzo ważny prezent dla małego człowieka. Pozwalają one nie tylko na świetne i kreatywne spędzanie czasu, ale również mogą wspomagać rozwój naszej pociechy i sprawiać, że będzie ona uczyć się i odkrywać świat poprzez rozrywkę. Jest to więc dobry pomysł, o ile zdecydujemy się na zakup produktu, który faktycznie ma możliwość pobudzić kreatywność dziecka. Warto zwrócić przy tym uwagę na to, by upatrzona zabawka była odpowiednia dla wieku naszej pociechy, a także zgodna z jej zainteresowaniami czy upodobaniami. Lepszym pomysłem jest również wybór jednej rzeczy, lecz najwyższej jakości, niż kilku prezentów nie całkiem spełniających powyższe kryterium.

 

Kreatywne zabawki dla dzieci – ciekawe propozycje

Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się zabawki manualne oraz zabawki sportowe. Te pierwsze pozwalają na kształtowanie zdolności dziecka w zakresie posługiwania się różnymi przedmiotami, a także wycinania, kolorowania, układania i tym podobnych czynności. Wysokie zdolności manualne przekładają się w przyszłości także na inne rzeczy, jak na przykład nauka ładnego i czytelnego pisania. Z kolei zabawki o charakterze sportowym mają za zadanie spożytkować nadmiar energii dziecka, jak i zapewnić mu możliwość tworzenia mocnych więzi z rówieśnikami czy też rodzicami. Do pierwszej grupy produktów możemy zaliczyć takie produkty, jak zestaw magika, kolorowanki i wycinanki, łamigłówki czy też zestawy artystyczne. Klasycznymi przykładami zabawek sportowych mogą być między innymi piłki i akcesoria do różnorodnych gier.

 

Dlaczego wybór właściwych zabawek ma znaczenie?

Zabawki są dla dziecka bardzo ważnym i naturalnym sposobem na odkrywanie i poznawanie świata, a także rozwijanie podstawowych umiejętności. Na ich przykładzie możemy uczyć je nie tylko rysowania, prac precyzyjnych czy kreatywnego podejścia do zadania, ale także umiejętności przydatnych w grupie, jak na przykład dzielenia się zabawkami z innymi dziećmi czy też poczekania na swoją kolej. W przypadku najmłodszych dzieci zabawki i książeczki sensoryczne mogą być również realnym wsparciem w prawidłowym rozwoju, ponieważ umożliwiają one nauczenie dziecka różnicy pomiędzy różnymi materiałami. Z tego powodu powinniśmy również pamiętać, aby wybierany prezent był odpowiedni dla wieku naszego dziecka i faktycznie zachęcał go do nauki poprzez zabawę.

 

Na co zwrócić uwagę kupując dziecku zabawki?

Wybierając zabawki czy kolorowanki dla dzieci powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby nie przesadzić z ich ilością. Wiele badań wskazuje, że dzieci lepiej funkcjonują w środowisku, w którym nie mają nadmiaru przedmiotów do zabawy, ale z drugiej strony są to rzeczy przemyślane i faktycznie wspierające ich rozwój. Warto więc zwrócić uwagę, aby uczyć dziecko dzielenia się starszymi zabawkami, których już nie używa, na przykład poprzez oddanie ich na cele charytatywne – zanim zdecydujemy się na zakup kolejnych. W ten sposób nie tylko pozwalamy naszej pociesze na beztroską zabawę, ale również uczymy ważnych wartości, które przydadzą jej się w dorosłym życiu.

Podobne artykuły

#SpacerwNiedzielę w Parku Leśnym im. Powstańców Śląskich

redaktor

Wystawa „50 lat po finale. Górnik Zabrze – Manchester City”

redaktor

Muzyka filmowa na powitanie jesieni z Filharmonią Zabrzańską

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «