fbpx
BIZNES INFORMACJE

Nowe połączenie kolejowe z Zabrza do Bytomia – podpisano umowę z PKP PLK

Kolej połączy Zabrze z Bytomiem i Rudą Śląską. Bytomski samorząd podpisał z PKP PLK umowę na opracowanie Studium Projektowo-Technicznego. Budowa nowego połączenia kolejowego między Bytomiem, a Rudą Śląską i Zabrzem powstanie w ramach programu „Kolej Plus”.

Kolej połączy Zabrze z Bytomiem i Rudą Śląską. Bytomski samorząd podpisał umowę na opracowanie Studium Projektowo-Technicznego. Budowa nowego połączenia kolejowego między Bytomiem, a Rudą Śląską i Zabrzem powstanie w ramach programu „Kolej Plus”.

Na budowie nowej linii najwięcej zyskają mieszkańcy Bytomia-Bobrka i Bytomia-Szombierek oraz dzielnicy Rudy Śląskiej – Orzegowa, którzy będą mogli bezpośrednio dojechać do Zabrza, Katowic, ale również Gliwic.

– Kolej metropolitalna będzie istotną poprawą oferty komunikacji publicznej w naszym regionie. Budowa nowego połączenia kolejowego między Bytomiem a Rudą Śląską i Zabrzem w ramach programu „Kolej Plus” z pewnością będzie atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób pracujących i uczących się w tych miastach. Szybkie i bezkolizyjne połączenia między miastami to, coś, czego oczekują od nas mieszkańcy i przedsiębiorcy. Bez rozwoju połączeń kolejowych nie rozwiniemy mobilności w Metropolii – powiedział Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W ramach inwestycji mają powstać nowe przystanki osobowe Ruda Orzegów i Bytom ul. Zabrzańska. Tym samym zwiększy się oferta przewozowa w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Bytom pokryje 25 proc. netto kosztów kwalifikowanych związanych z opracowaniem studium, zaś pozostałe 75 proc. pokryje spółka PKP PLK.

Foto/źródło: materiały prasowe

 

Podobne artykuły

W wyremontowanej za ponad 34 mln zł wieży ciśnień nie ma restauracji

redaktor

Czy powinna się odbyć debata Mańki-Szulik i Rupniewskiej przed drugą turą wyborów w Zabrzu? [SONDA WIDEO]

redaktor

Kolejny dzień podziemnej akcji w kopalni Makoszowy

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «