fbpx
INFORMACJE

Ośle ławki radnych pod dyrekcją Chrzęstek-Bar

Alfabetycznie jak w szkole i bez dyskusji. Przewodnicząca Rady Miasta w Zabrzu Łucja Chrzęstek-Bar negatywnie odniosła się do wniosku prawie połowy radnych z miasta. Nie zgodziła się, żeby rajcy mogli zajmować miejsca w sali sesyjnej według klubów i ugrupowań, do których należą. Nadal muszą siedzieć w porządku alfabetycznym. W Zabrze24.info wracamy do tematu wniosku, który złożyli radni Koalicji Obywatelskiej – Nowe Zabrze oraz Lepszego Zabrza.

Na wniosek złożony pod koniec grudnia przez 12 radnych, przewodnicząca Chrzęstek-Bar odpowiedziała, że alfabetyczny porządek rozmieszczenie w sali sesyjnej jest od lat sprawdzony.

Jestem przekonana, że jest to układ jednocześnie najprostszy i najbardziej sprawiedliwy, sam podział nie budzi zastrzeżeń i niepotrzebnych emocji – odpisała Chrzęstek-Bar. Emocje jednak wśród prawie połowy radnych alfabetyczny układ budzi, o czym kilkukrotnie pisaliśmy już w naszym serwisie.

Radni Lepszego Zabrza z żalem przyjmują tę odmowę. Widzimy w tym kolejny przejaw dyskryminacji opozycyjnej mniejszości, która jest rozrzucona na sali obrad i nie ma możliwości konsultowania się na bieżąco w czasie sesji w gronie klubów radnych – skomentował Kamil Żbikowski – przewodniczący klubu radnych Lepsze Zabrze.

Łucji Chrzęstek-Bar opozycja zarzuca też szkolne nawyki, które zostały jej z czasów, gdy była nauczycielką i dyrektorką szkoły. Wiadomo, że z nauczycielką uczeń dyskutować nie powinien, a nauczyciel podskakiwać dyrektorce. Szkoda tylko, że w zabrzańskim samorządzie nie pierwszy raz zapomina się o tym, że Urząd Miejski i Rada Miasta to nie podstawówka, ani liceum. Ale jak widać ośle ławki w zabrzańskim Ratuszu były i wciąż będą. W tej kadencji pod dyrekcją przewodniczącej Chrzęstek-Bar.

Podobne artykuły

Zaborze Północ: Nowe urządzenia na starym placu zabaw [FOTO]

redaktor

Od poniedziałku rusza nabór do przedszkoli

redaktor

Ach, co to był za bal! Seniorzy szaleli na parkiecie [WIDEO]

redaktor

3 komentarze

Adam 19 stycznia 2019 at 10:19

Widać że jednak coś się zmieniło. Ośla ławka jest tym razem z przodu skierowana ku reszcie radnych.

Odpowiedz
Mirek Kowalkowski 2 lutego 2019 at 21:49

To prawda jest, ale trzeba by ją przenieść z Ratusza do najbliższej podstawówki.

Odpowiedz
Teresa 3 lutego 2019 at 01:23

Wstyd i śmiech na sali 🙂 Po prostu szkolny cyrk w tej radzie.

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «