fbpx
INFORMACJE

Ostatni dzwonek dla lekarzy! ZUS wydłuża godziny pracy

Już w najbliższą sobotę elektroniczne zwolnienia stają się jedyną możliwą formą zwolnień lekarskich. To ostatni moment, żeby ułatwić lekarzom przejście z papierowej formy L4 do eZLA. Dlatego dłużej otwarte będą sale obsługi klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej.

Od początku grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do przeszłości. Obowiązkowe stają się zwolnienia elektroniczne, czyli e-ZLA. Mimo że większość lekarzy zostało już przez pracowników ZUS przeszkolonych z obsługi systemu do wystawiania e-zwolnień i wyposażeni zostali we własne profile na Platformie Usług Elektronicznych, to ZUS chce być wsparciem dla świata lekarskiego w dniach przejścia z systemu papierowego na elektroniczny.
W piątek, 30 listopada, lekarze będą mogli skorzystać z pomocy pracowników wszystkich sal obsługi klienta ZUS w kraju do godz. 18. Dzień później, czyli 1 grudnia, wszystkie oddziały ZUS organizują Białą Sobotę, w ramach której urzędy będą czynne od godziny 9-13. W tym dniu lekarze będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Wszyscy ci medycy którzy nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, będą mogli tego dnia zarejestrować profil, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA oraz przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień.
Lekarze, którzy są zainteresowani tematyką e-zwolnień, ale nie dotrą w sobotę do oddziałów ZUS, będą mogli przez cały weekend skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem telefonu 22 560 16 00. Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8.00 do 21.00. W tych dniach będzie obsługiwać tylko i wyłącznie sprawy związane z e-zwolnieniami.
Z kolei już od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w zakresie e-ZLA będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6 do 22.
Zakład podkreśla, że nie tylko lekarze mogą skorzystać z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS w zakresie e-zwolnień. Swój profil na PUE z dostępem do e-ZLA już w najbliższą sobotę będą mogli założyć także przedsiębiorcy. Na pomoc pracowników mogą liczyć również ubezpieczeni, chcący się zaznajomić z nowym prawem dotyczącym wystawiania zwolnień lekarskich.

Podobne artykuły

Dewastacja kamienicy w Mikulczycach. Wandali zarejestrował monitoring

redaktor

Straszył byłą partnerkę, że obleje jej twarz kwasem

redaktor

Ptasia grypa znów na Śląsku! Ognisko wirusa wykryto koło Zabrza!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «