fbpx
INFORMACJE

Otwarto nowoczesne pracownie w Szpitalu Specjalistycznym

Nowoczesna pracownia RTG, pracownia endoskopii oraz warsztat techniczny zostały uroczyście otwarte w zabrzańskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 10. Koszt dofinansowania tych inwestycji to 3 mln zł.

Nowoczesna pracownia RTG, pracownia endoskopii oraz warsztat techniczny zostały uroczyście otwarte w zabrzańskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 10. Koszt dofinansowania tych inwestycji to 3 mln zł.

Pieniądze na nowoczesne pracownie i warsztat w zabrzańskiej placówce pochodzą z Samorządu Województwa Śląskiego. Dofinansowanie przegłosowała większość radnych Sejmiku Województwa Śląskiego.

– Jako radna Sejmiku Województwa Śląskiego, a przede wszystkim jako mieszkanka Zabrza bardzo się cieszę, że te ponad 3 mln zł trafiło do tego szpitala, który świadczy usługi dla mieszkańców nie tylko naszego miasta, ale również całego województwa. W ciągu ostatnich dwóch lat na szpital przeznaczono ponad 20 mln zł. Te kwoty świadczą, że warto inwestować w te miejsca, które osiągają świetne wyniki finansowe – powiedziała Alina Nowak zabrzańska radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

A oprócz tego Szpital Specjalistyczny w Zabrzu może się pochwalić naprawdę wysoką jakością usług medycznych.

– Ta technika, która wspomaga medycynę szczególnie w diagnostyce jest niezwykle ważna i decyduje tak naprawdę o powodzeniu leczenia – stwierdził prof. Marek Gzik, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.

Najwyższe standardy medyczne

Nowa pracownie RTG oraz endoskopii w zabrzańskim szpitalu mają ulepszyć i przyspieszyć dotychczasową diagnostykę oraz znacząco podwyższyć jakość obsługi pacjentów.

– Nam powinno zależeć i zależy, na tym aby właśnie środki były kierowane tam gdzie rzeczywiście są potrzebne. Tym bardziej, że specjalistyczne kliniki obsługują nie tylko mieszkańców Zabrza, ale też miasta ościenne, a nawet cały region. Dlatego środki samorządowe, ale tez myślę, że środki z KPO, na które wszyscy czekamy, na pewno taki zastrzyk gotówki dadzą – powiedziała Halina Bieda, Senator RP.

Warto przypomnieć o tym, że na początku tego roku Szpital Specjalistyczny w Zabrzu w wyniku przeglądu akredytacyjnego, dokonanego przez zespół wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, uzyskał pozytywną ocenę spełnienia standardów akredytacyjnych, a tym samym Certyfikat Akredytacyjny, który stanowi zapewnienie, że udzielane w placówce świadczenia zdrowotne są na najwyższym poziomie medycznym, przy zapewnieniu bezpieczeństwa pacjentom.

Podobne artykuły

Mieszkańcy dzielnicy Zaborze-Północ przywitali Nowy Rok [ZDJĘCIA]

redaktor

Onanizował się na Placu Wolności! Mieszkańcy w szoku!

redaktor

Policjanci szukają świadków zdarzenia z udziałem limuzyny prezydent Zabrza

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «