fbpx
INFORMACJE

Partia ogłosiła: Olichwer na miejscu Rupniewskiej

To zabrzański radny Tomasz Olichwer zamiast Agnieszki Rupniewskiej wystartuje z okręgu 29 w jesiennych wyborach do Sejmu. Tak ogłosiła Koalicja Obywatelska. Nie zmieniają się pozostali kandydaci, którzy w okręgu gliwickim powalczą o poselskie mandaty.

Z pierwszego miejsca wystartuje Marta Golbik – dwa lata temu z Nowoczesnej zmieniła barwy na PO. Z drugiej pozycji o mandat walczyć będzie była minister edukacji Krystyna Szumilas. Trzecie miejsce zajmuje Tomasz Głogowski, a czwarte były poseł Kukiz’15 – Paweł Kobyliński.

Dlaczego najpierw na stronie platforma.org ogłoszono, że Agnieszka Rupniewska będzie kandydatką startującą z piątego miejsca listy? Informowaliśmy o tym wczoraj powołując się na źródło, co wywołało kontrowersje w mediach społecznościowych wśród jej kilku zwolenników i współpracowników.

– Agnieszka Rupniewska była początkowo brana pod uwagę jako kandydatka mająca wystartować z piątego miejsca, jednak zdecydowała, że chce pracować w samorządzie. W efekcie ta pozycja przypadła Tomaszowi Olichwerowi – wyjaśnił w rozmowie telefonicznej Borys Budka, wiceprzewodniczący PO.

Podobne artykuły

To już kolejna uprawa marihuany zlikwidowana w mieście

redaktor

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

redaktor

Karty ŚKUP tracą ważność! Jak wymienić je bez utraty pieniędzy?

redaktor

3 komentarze

damian 5 sierpnia 2019 at 22:40

co za różnica czy oli czy rypa obydwoje mają tylko parcie na karierę polityczną 🙁 jak mówią, że chcą coś zrobić dla mieszkańców to delikatnie mówiąc brzmią mało wiarygodnie, wręcz kłamliwie :(:(

Odpowiedz
TED 5 sierpnia 2019 at 22:42

CAŁY TEN UKŁAD POLITYCZNY TO TANIA PATOLA!

Odpowiedz
Janusz 11 sierpnia 2019 at 16:06

„PO” to „Partia Oszustow”. Szkoda słow aby odnieść sie do ich poczynań !!!

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «