fbpx
SPORT

„Polityczne zabawy i przepychanki” z przekazaniem Górnika prywatnemu inwestorowi

Przekazanie Górnika Zabrze w prywatne ręce, to polityczne zabawy i przepychanki, które potrwają najpewniej do wyborów – stwierdził na łamach Dziennika Zachodniego Bogdan Kmiecik, właściciel Górnika Zabrze (piłka ręczna).

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i jej zastępca Krzysztof Lewandowski wielokrotnie już informowali, że rozmowy ws. sprzedaży Górnika Zabrze prywatnemu inwestorowi trwają. Ma być ich dwóch, a jednym jest niemiecki przedsiębiorca z polskimi korzeniami Thomas Hansla. Kupnem Górnika Zabrze zainteresowany też był (a może dalej jest), o czym informowały media, Bogdan Kmiecik, właściciel Górnika Zabrze (piłka ręczna).

Czy rozmowy trwają i jakie są ich efekty, co do tego były i są spore wątpliwości. Część obserwatorów zabrzańskiego życia politycznego, w tym opozycyjni radni, mówią wprost, że to polityczna rozgrywka, a działania są pozorne, „że niby coś się dzieje”. Bogdan Kmiecik wypowiada się w podobnym tonie. W wywiadzie dla Dziennika Zachodniego powiedział, że do poważnego spotkania w sprawie sprzedaży Górnika z jego udziałem nie doszło.

– Kilka razy prosiłem o merytoryczne spotkanie z konkretami, do którego jednak nigdy nie doszło – powiedział w rozmowie z Rafałem Musiołem.

Dalej stwierdził, że ta telenowela ws. sprzedaży klubu jest polityczną zabawą i przepychanką.

– (…) W tej telenoweli pod nazwą przekazanie Górnika w prywatne ręce, która będzie teraz trwała najpewniej do wyborów, nie chcę brać udziału. Choćby dlatego, że mam do stracenia nazwisko, na które od lat pracuję. I chciałbym, jako mieszkaniec Zabrza, by klub nie był elementem politycznego targu, bo Górnik i jego kibice na to nie zasłużyli – stwierdził.

Uchwała intencyjna bez intencji?

Niedawno informowaliśmy, że Rada Miasta przyjęła uchwałę intencyjną ws. prywatyzacji Górnika Zabrze. Jej autorem jest prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. W czasie dyskusji przed jej podjęciem, radni opozycji zarzucali, że jest to jedynie polityczna zagrywka, żeby pokazać, że coś w sprawie sprzedaży Górnika się dzieje.

Czy w tej sprawie faktycznie coś się dzieje, a prezydent Zabrza ma intencje zgodne z oczekiwaniami kibiców? Słowa Bogdana Kmiecika dużo mówią, jak jest…

Źródło: nz24.pl

Podobne artykuły

Bieg na bieżni z okazji Narodowego Święta Niepodległości

redaktor

PGNiG Superliga: Zwycięstwo zabrzan w Gdańsku

redaktor

Górnik Zabrze wraca z Gdańska z jednym punktem

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «