fbpx
INFORMACJE

Prezydent Zabrza wyrównuje nie tylko wyborcze rachunki…

Przesłuchano już 7 osób, ale będzie ich więcej. Od połowy stycznia trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie znieważenia prezydent Zabrza. To pokłosie zeszłorocznej, bardzo burzliwej kampanii wyborczej w mieście. Ale jak się okazuje pełnomocnik prezydent Zabrza na bieżąco uzupełnia materiał dowodowy zgłaszając niemal każdy z najnowszych internetowych wpisów stawiających Małgorzatę Mańkę-Szulik w złym świetle.

Ostatnie zgłaszane przez pełnomocnika komentarze na portalu społecznościowym pochodzą sprzed kilku tygodni. Dotyczą między innymi wpisów, które pojawiły się w grupie internetowej Zabrzanie w Imię Zasad. Jej administrator Tomasz Bugaj już został przesłuchany w zabrzańskiej komendzie policji, która prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu.

Pytano mnie między innymi o porównanie sprawy kradzieży prezydenckiej skody do Gangu Olsena oraz porównanie samej prezydent do Ala Capone – mówi Tomasz Bugaj.

A jak wiadomo prezydencka skoda skradziona została w styczniu tego roku. Sprawa do zabrzańskiej prokuratury została skierowana 31 października. Był to czas bardzo burzliwej kampanii wyborczej, tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich w Zabrzu.

– Zawiadomienie dotyczy znieważenia urzędnika państwowego w trybie wyborczym, między innymi poprzez rozpowszechnianie ulotek, których treść nie była oznaczona jako materiał komitetu wyborczego – wyjaśnia sierż. szt. Agnieszka Żyłka – rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Ulotki jak twierdzi Tomasz Bugaj są na drugim planie. Administrator grupy Zabrzanie w Imię Zasad uważa, że w całej tej sprawie chodzi o zastraszenie tych, którzy krytykują działania i politykę prezydent Zabrza. Dał temu wyraz w poście, który opublikował na łamach swojej grupy zaraz po tym jak został przesłuchany przez policję:

Konkludując – w moim odczuciu niczego złego nie robimy i mms usiłuje nas po prostu zastraszyć. Znaczy to tylko tyle że jesteśmy upierdliwi i niewygodni jak na opozycję przystało. I niestety Szanowna Pani Prezydent ale tego Pani na pewno nie zmieni 🙂 Grupa ZWiZ będzie wam zawsze patrzyła na ręce. AMEN”.

Dotychczas przesłuchano 7 świadków w sprawie podejrzenia o zniesławienie prezydent Zabrza. Jednak współtwórca grupy Zabrzanie w Imię Zasad uważa, że jeśli już, to zniewagi podczas jesiennych wyborów wypływały z otoczenia rządzącej prezydent.

Jak na razie to członka komitetu wyborczego prezydent Zabrza przyłapano na upublicznieniu podłej wręcz publikacji przedstawiającej kontrkandydatkę prowadzoną na smyczy przez byłego ministra sprawiedliwości jednak o ile mi wiadomo nikt nie wpadł na pomysł by traktować to inaczej niż objaw negatywnej kampanii prowadzonej przez sztab mms. Całe to zamieszanie podsumowałbym więc tak: „Prawdziwa cnota krytyki się nie boi a mms jak widać ma z tym problem” – powiedział Tomasz Bugaj.

Podobne artykuły

Marihuana w paczce z Afryki przejęta na zabrzańskiej poczcie [VIDEO]

redaktor

Pożar mieszkania w Rokitnicy. Ewakuowano mieszkańców budynku!

redaktor

Kolejne nielegalne automaty do hazardu na Zaborzu

redaktor

7 komentarzy

Aga Por 13 lutego 2019 at 21:28

Przesłuchania chyba odbywają się w komendzie, a nie „na”… no i zresztą zamiast „z resztą”… o przecinkach nie wspomnę…. Proszę pamiętać o poprawności językowej w tekstach.

Odpowiedz
Ania 13 lutego 2019 at 22:50

Nie można się doczepić o zniesławienie to się szuka przecinków. Żałosne!

Odpowiedz
Miro 13 lutego 2019 at 22:23

A ty Aga Pora to jakaś nauczycielka? Może na zlecenie którejś z dyrektorek zasiadającej w zabrzańskim samorządzie piszesz? Nie czepiaj się szczegółów. Prawda i tak wszystkich nas wyzwoli 😉

Odpowiedz
urzędnik 13 lutego 2019 at 23:31

Jeruna jako gańba!!!

Odpowiedz
bull 14 lutego 2019 at 12:52

Pis u władzy? Teraz to dopiero zacznie się grabież tego biednego miasta Zabrze. Pis i KK zostawią miasto gołe i wesołe

Odpowiedz
Anonim 14 lutego 2019 at 21:51

nie PiS tylko Borówka

Odpowiedz
Karina 20 lutego 2019 at 01:11

Tak się dzieje jak miastem rządzą nauczyciele a raczej nauczycielki 🙂

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «