fbpx
INFORMACJE

Próbowała wręczyć policjantom 800 zł łapówki

Do 8 lat więzienia grozi 27 latce, która próbowała przekupić policjantów. Kierująca Iveco kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość. Zatrzymanie 27 latki miało miejsce w miniony piątek ok. godz. 8.00 na ul. Ofiar Katynia w Zabrzu.

Do 8 lat więzienia grozi 27 latce, która próbowała przekupić policjantów. Kierująca iveco kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość. Zatrzymanie 27 latki miało miejsce w miniony piątek ok. godz. 8.00 na ul. Ofiar Katynia w Zabrzu.

Zatrzymana przez policjantów 27 latka przekroczyła dopuszczalną prędkość. Miała już na swoim koncie 22 punkty karne. Kolejne wykroczenie oznaczałoby dla niej utratę prawa jazdy.

– 27-latka, wiedząc o grożących jej konsekwencjach postanowiła załatwić sprawę w inny sposób. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował policjantom 800 złotych łapówki. Do usilnego wręczenia pieniędzy nie zniechęciło jej pouczenie oraz ostrzeżenie, że to, co próbuje uczynić, jest korupcją, a tym samym poważnym przestępstwem – mówi mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Na nic zdały się pouczenia i przestrogi policjantów drogówki. 27 latka włożyła banknot do policyjnego notatnika. Zabrzanka została zatrzymana pod zarzutem korupcji w zamian za odstąpienie mundurowych od czynności służbowych. Teraz grozi jej nawet do 8 lat więzienia.

Podobne artykuły

Nowe, „wiosenne” barwy polityczne radnego Dziębowskiego…

redaktor

O krok od tragedii – policjanci z Zabrza pomogli bezdomnemu

redaktor

O wydanie kart referendalnych pytali w Mikulczycach

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «