fbpx
INFORMACJE

Protest mieszkańców Biskupic pod Ratuszem i znów zero konkretów…

Zero konkretów. Tak można podsumować spotkanie protestujących mieszkańców Biskupic z wiceprezydentem Krzysztofem Lewandowskim. Kilkudziesięciu mieszkańców dzielnicy, wraz z zabrzańskimi radnymi zebrało się w miniony czwartek pod zabrzańskim Ratuszem.

Zero konkretów. Tak można podsumować spotkanie protestujących mieszkańców Biskupic z wiceprezydentem Krzysztofem Lewandowskim. Kilkudziesięciu mieszkańców dzielnicy, wraz z zabrzańskimi radnymi zebrało się w miniony czwartek pod zabrzańskim Ratuszem.

Przypomnijmy, protest mieszkańców Biskupic to pokłosie trwającego od kilku miesięcy sprzeciwu dla utworzenia terenów przemysłowych w pobliżu domów jednorodzinnych, znajdujących się m.in. przy ul. Kukuczki i Hagera.

Podczas protestu z mieszkańcami spotkał się zastępca prezydent Zabrza – Krzysztof Lewandowski. Zdaniem mieszkańców jego obecność tak naprawdę nic nie wniosła i nadal nie wiedzą, czy w Biskupicach powstaną tereny przemysłowe.

– Wiceprezydent Lewandowski tak naprawdę nie umiał odpowiedzieć konkretnie na żadne z pytań zadawane przez mieszkańców. Powoływał się na konsultacje społeczne, a gdy zapytałem go jakie jest ich wynik odpowiedział, że nie ma takiej wiedzy – mówi Arkadiusz Ciach, zabrzanin i członek Stowarzyszenia Wspólnie dla Zabrzan.

Lewandowski odsyłał na spotkanie do szefowej

Wiceprezydent Lewandowski odwoływał się wyłącznie do tego, że 29 sierpnia o godz. 17.00 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Biskupicach zaplanowane jest spotkanie z prezydent Zabrza oraz naczelnikami, którzy odpowiedzą na pytania mieszkańców. Również wówczas, jak dodał Lewandowski, przekazane zostaną wyniki konsultacji społecznych przeprowadzonych w Biskupicach. Tu jednak część mieszkańców Biskupic stwierdziła, że nie brała udziału w jakichkolwiek konsultacjach.

– Wiceprezydent nie potrafił też odpowiedzieć na pytanie, czy na sprzedaż nieruchomości, gdzie planowane jest utworzenie terenów przemysłowych, została podpisana jakakolwiek umowa. A najbardziej mnie zaskoczyło stwierdzenie Lewandowskiego, że tą sprawą będzie się już w przyszłości zajmować nowa ekipa rządząca Zabrzem – dodaje Arkadiusz Ciach.

Czyżby wiceprezydent Lewandowski wybierał się wraz Mańką Szulik na polityczną emeryturę? To okaże się wiosną przyszłego roku. Pewne jest w tej chwili tylko to, że po raz kolejny mieszkańcy Biskupic nie usłyszeli jakichkolwiek konkretów na temat przyszłości zielonych terenów, które są w ich sąsiedztwie.

Foto: Kocham Biskupice

Podobne artykuły

Bezpłatne znakowanie rowerów w każdy czwartek

redaktor

Pracownicy MOPR chcą podwyżek. Zapowiadają pikietę pod urzędem

redaktor

Głosowanie w sprawie prywatyzacji Górnika Zabrze przełożone [WIDEO]

redaktor

1 comment

Anonim 15 sierpnia 2023 at 09:05

MULTIMILIONERKA NIE ROZMAWIA Z BYLE KIM

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «