fbpx
INFORMACJE

Przełom w akcji poszukiwania górników z kopalni Bielszowice

Od rana trwa akcja ratunkowa w rudzkiej kopalni Bielszowice. Ratownikom udało się w końcu

Od rana trwa akcja ratunkowa w rudzkiej kopalni Bielszowice. Ratownikom udało się w końcu nawiązać kontakt z jednym z dwóch poszukiwanych górników, którzy utknęli pod powierzchnią po wstrząsie, który wywołał zawał chodnika na odcinku ok. 50 m.

Poszukiwani są dwaj górnicy z kopalni Bielszowice – to dwaj ślusarze w wieku 31 i 42 lat. Z jednym z nich – jak poinformował rzecznik Polskiej Grupy Górniczej – udało się wieczorem nawiązać kontakt.

– Ratownicy nawiązali kontakt wzrokowy i głosowy z jednym z dwóch górników poszukiwanych od sobotniego rana po wstrząsie w kopalni Bielszowice – mówi Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej.

Na razie ratownicy górniczy z dwóch stron próbują dotrzeć do dwóch ślusarzy. W akcji bierze udział 30 ratowników z 6 zastępów.

Tąpnięcie w kopalni Bielszowice miało miejsce dziś przed godz. 9.00. Udało się ewakuować na powierzchnię 5 z 7 górników. Poszukiwania dwóch ślusarzy w wieku 31 i 42 lat rozpoczęto po godz. 9.00. W wyniku wstrząsu przerwana została łączność i w efekcie przez cały dzień nie było kontaktu z dwoma poszkodowanymi.

Autor/foto: Marcin Pawlenka

Podobne artykuły

Pełna mobilizacja – zmasowana pomoc dla poszkodowanych w pożarze

redaktor

Spirala zadłużania miasta. „Co będzie następne, chwilówka u Bociana?”

redaktor

„Alkohol i narkotyki” czyli zmasowane kontrole drogówki

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «