fbpx
INFORMACJE

Przez COVID ZTM wprowadza zmiany w kursowaniu prawie 100 linii!

20 linii zawieszonych, a ponad 70 kursować będzie według roboczych – nieszkolnych rozkładów jazdy. Już od poniedziałku (31 stycznia) Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza duże zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

20 linii zostanie zawieszonych, a ponad 70 będzie kursować według roboczych – nieszkolnych rozkładów jazdy. Już od poniedziałku (31 stycznia) Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza duże zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Powodem jest pogarszająca się sytuacja epidemiczna – wprowadzenie zdalnego nauczania oraz kwarantanna, którą została objęta część kierowców.

Organizator transportu apeluje, aby rozkłady jazdy sprawdzać w internecie przed wyjściem z domu na przystanek. – Obowiązywanie tego typu rozkładów oznacza w wielu przypadkach utrzymanie stosunkowo dużej liczby połączeń w szczytach, tj. do ok. godziny 8 oraz po godzinie 14 oraz zmniejszenie oferty przewozowej w godzinach okołopołudniowych i popołudniowych – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

ZTM jednocześnie wskazuje, że w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązują przepisy sanitarne. Chodzi tutaj o noszenie zakrywających usta i nos maseczek. Warto także przypomnieć, że od 25 stycznia przewoźnicy autobusowi, tramwajowi mogą wprowadzać w swoich pojazdach tzw. strefy ochronne (wydzielone), co dla pasażera oznacza brak możliwości zakupu biletu u kierowcy. W związku z tym ZTM zachęca do korzystania z innych kanałów sprzedaży, m.in. z automatów biletowych, aplikacji mobilnych, czy też stacjonarnych punktów sprzedaży.

Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

Domowe pierogi, gołąbki i barszcz ukraiński do odbioru w centrum Zabrza

redaktor

Większość na minusie, czyli wyniki finansowe zabrzańskich spółek miejskich

redaktor

Wypadek z udziałem motocykla na ul. 3 Maja

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «