fbpx
INFORMACJE SPORT

Rada nadzorcza Górnika Zabrze jednak przedłużyła umowy Masoniowi i Miller-Gogolińskiej

Tak jak przewidywali kibice, rada nadzorcza Górnika Zabrze przedłużyła umowy dotychczasowym członkom zarządu klubu Tomaszowi Masoniowi i Małgorzacie Miller-Gogolińskiej. Planowane jest również ogłoszenie konkursu na stanowisko prezesa klubu.

O tym, że powołana tydzień nowa rada nadzorcza może na walnym zgromadzeniu, które odbyło się w poniedziałek (6 maja) przedłużyć kontrakty „staremu” zarządowi pisaliśmy i cały artykuł przeczytacie TUTAJ.

Faktycznie tak się stało o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie:

„Informujemy, że dnia 29 kwietnia 2024 roku na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Górnika Zabrze S.A. została powołana Rada Nadzorcza w składzie Adrian Pyszka (przewodniczący), Krzysztof Macionczyk, Przemysław Miszczyk, Daniel Skiba i Witold Walkowski, która w związku z wygaśnięciem mandatów członków Zarządu, podjęła decyzję o powołaniu dotychczasowych członków do pełnienia tych samych funkcji. Decyzja ta wynikała z wymogów prawa spółek handlowych oraz zabezpieczenia funkcjonowania Spółki.

Dnia 6 maja 2024 roku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Nadzorczej Klubu, na którym omówiono kluczowe aspekty jego funkcjonowania, w tym organizacyjne, finansowe oraz sportowe. Rada Nadzorcza planuje w przyszłości ogłoszenie otwartego konkursu na stanowisko Prezesa Zarządu. Na dzisiejszym posiedzeniu omówiono oczekiwane kompetencje oraz wymogi prawne, które będą determinować przebieg konkursu. Będzie on miał otwarty charakter i zostanie opublikowany m.in. na stronie WWW Klubu.

Dodatkowo, na dzisiejszym posiedzeniu przeprowadzono analizę sytuacji finansowej Klubu, omawiając planowane koszty, przychody oraz zabezpieczenie realizacji umów i potencjalnych transferów. Omówiono również kwestie dotyczące letniego obozu przygotowawczego do sezonu 2024/2025.

W najbliższym czasie planowane jest spotkanie z trenerem Janem Urbanem oraz współpraca z właścicielem Klubu, a więc przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Zabrzu, na czele z przyszłą Prezydent Miasta Zabrze, Agnieszką Rupniewską.

Celem Rady Nadzorczej jest zapewnienie poprawy działalności Klubu, uwzględniając różnorodne opinie i sugestie Akcjonariuszy oraz Kibiców.

Z poważaniem,
Rada Nadzorcza Górnika Zabrze S.A.” – czytamy w komunikacie z 6 maja 2024 roku.

Foto: gornikzabrze.pl

Posłuchaj pierwszego odcinka podcastu „Antczak i Pawlenka o… Zabrzu”

Podobne artykuły

LOTTO Ekstraklasa: Górnik ukarany przez Komisję Ligi

redaktor

Nowy lokal Zabrzańskiego Stowarzyszenia „Kontakt”

@admin

Ćwiczenia zabrzańskich strażaków na stadionie Górnika [VIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «