fbpx
INFORMACJE

Radni Mańki-Szulik podwyższyli opłaty za przedszkola

Zabrzańscy radni uchwalili wzrost stawki godzinowej za pobyt dziecka w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych na terenie Zabrza. Od 1 września 2023 roku za każdą dodatkową godzinę pobytu dziecka w placówce – 5 jest bezpłatnych – rodzice zapłacą 1,30 zł. To wzrost o 16 gorszy w stosunku do obowiązującej stawki.

Radni z otoczenia prezydent Zabrza uchwalili podwyżkę stawki godzinowej za pobyt dziecka w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. Od 1 września 2023 roku za każdą dodatkową godzinę pobytu dziecka w placówce (5 pierwszych jest bezpłatnych) rodzice zapłacą 1,30 zł. 

13 radnych popierających prezydent Mańkę-Szulik (radni Skutecznych dla Zabrza, PiS oraz Sebastian Dziębowski) opowiedziało się za nową stawką, 12 radnych z opozycji było przeciwnych.

Głosowanie poprzedziła burzliwa debata, podczas której radni opozycji zarzucali koalicji rządzącej kolejne obciążenia dla mieszkańców i to w najwyższej przewidzianej przez przepisy wysokości – obwieszczenie Ministra Edukacji i Nauki pozwala na waloryzację opłaty do wys. 1,30 zł/h, jednak może być mniejsza.

Radni koalicji rządzącej wysuwali argument, iż rodzice tego nie odczują, ponieważ w skali miesiąca podwyżka wyniesie kilkanaście zł.

Podobne artykuły

47 latek aresztowany za handel marihuaną i amfetaminą

redaktor

„Przedszkolny teatrzyk” radnych Rupniewskiej i Potyki

redaktor

Od jutra ul. Hagera na trzy tygodnie zamknięta

redaktor

1 comment

Anonim 20 maja 2023 at 20:11

kazdy dostaje 500+ wiec pieniadze na to ma…

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «