fbpx
INFORMACJE

Rodzicom bez maseczek dyrekcja przedszkola nie wyda dzieci?

„Wydajemy/przyjmujemy dzieci tylko osobom/od osób z zakrytymi ustami i nosem” – o takiej treści e-mail przesłała do rodziców dyrekcja jednego z zabrzańskich przedszkoli. Wiadomość wzbudziła wśród niektórych adresatów poruszenie. Część z rodziców uważa, że nakaz narzucony przez dyrekcję przedszkola jest niezgodny z prawem.

Z redakcją Zabrze24.info skontaktowali się rodzice dzieci uczęszczających do jednego z przedszkoli  w Zabrzu. Przesłali nam zrzut ekranu z pełną treścią e-maila, który otrzymali od dyrekcji placówki. – Czytałam kilka razy i nie wierzę w to co czytam. Jak nie będę miała zasłoniętej twarzy to mi dziecka nie wydadzą? Przecież to przestępstwo! – mówi jedna z oburzonych matek.

Skontaktowaliśmy się z dyrekcją przedszkola. Jak udało nam się dowiedzieć, rodzice którzy przyprowadzają i odbierają dzieci mogą wejść do ogrodu. To teren przedszkola – jak zaznacza dyrekcja – i rodzice są zobowiązani do zasłaniania twarzy ze względu na bezpieczeństwo dzieci, jak również pracowników placówki.

Dyrekcja przedszkola uspokaja, że absolutnie nie będzie utrudniać odbioru dzieci z placówki, jednak rodzice mają obowiązek zasłaniania twarzy – maseczką, częścią garderoby, czy nawet dłonią. Poza tym nakaz zasłaniania twarzy obowiązuje od 11 października nie tylko na terenie placówek oświatowych.

Podobne artykuły

Koszmar na zabrzańskich drogach! Są pierwsze stłuczki!

redaktor

Kary za jazdę na gapę można płacić zbliżeniowo

redaktor

Nowy Rok – 15 dzieci przyszło na świat w Zabrzu

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «