fbpx
INFORMACJE SPORT

Setki tysięcy złotych z miejskiej kasy na Tour de Pologne

Miasto Zabrze już szósty raz znalazło się na trasie słynnego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Po rocznej przerwie zmagania kolarzy wrócą do Zabrza. 4 sierpnia wystartuje tu 7 etap osiemdziesiątej edycji. Wcześniej miasto uczestniczyło w pięciu edycjach: 74, 75, 76, 77, 78. Ile to wszystko kosztuje?

Zabrze już szósty raz znalazło się na trasie słynnego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Po rocznej przerwie zmagania kolarzy wrócą do miasta. 4 sierpnia wystartuje tu 7 etap osiemdziesiątej edycji. Wcześniej miasto uczestniczyło w pięciu edycjach: 74, 75, 76, 77, 78. Ile to wszystko kosztuje?

Kosztowna promocja

Tylko Urząd Miasta Zabrze wydał na współorganizację poprzednich edycji Tour de Pologne 320 tys. zł (na pierwszą w Zabrzu, czyli 74. edycję miasto wydało 120 tys. zł!). Tegoroczna edycja będzie kosztowała budżet miasta dodatkowo 73 tys. zł + koszt ustawienia punktów sanitarnych oraz doprowadzenia energii elektrycznej w miejsce startu honorowego. W sumie daje to blisko 400 tys. zł + wspomniane koszty!

W kosztach organizacji wyścigu partycypowały również Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i – jak podaje Przegląd Sportowy – Górnik Zabrze S.A., który wg. nieoficjalnych informacji wydał 250 tys. zł!

Chcieliśmy zweryfikować te doniesienia, lecz Górnik Zabrze przekazał nam jedynie, iż był zaangażowany w organizację tego wydarzenia w latach poprzednich. Jaką kwotą zabrzański klub wsparł Tour de Pologne? To niestety – jak przekazał nam Górnik Zabrze – objęte jest klauzulą tajności.

Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które także uczestniczyło w kosztach poprzednich edycji, podobnie jak Górnik, odmówiło udzielenia informacji, powołując się na tajemnicę handlową. To już kolejny raz, kiedy miejska spółka odmawia nam udzielenia informacji publicznej – w zeszłym roku pytaliśmy o koszty, jakie poniesiono w związku z Zabrze Summer Festival.

Źródło: nz24.pl

Podobne artykuły

Poszukiwany sprawca pobicia 13 latka. Kto go rozpoznaje? [VIDEO]

redaktor

Po pijanemu podpalał śmietniki – teraz odpowie przed sądem

redaktor

Tragiczny wypadek podczas rozbiórki budynku na Zaborzu

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «