fbpx
INFORMACJE ZWIERZAKI

Śląski Weekend Akwarystyczny w Zabrzu [ZDJĘCIA]

To prawdziwa uczta dla miłośników akwarystyki. W Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. 3 Maja rozpoczął się dziś Śląski Weekend Akwarystyczny. Wydarzenie po raz jedenasty zorganizowało Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów. Dwudniowa impreza, na którą wstęp jest bezpłatny, już w pierwszym dniu cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

W zabrzańskim MOK oprócz części wystawienniczej organizatorzy po raz kolejny przygotowali wykłady, prezentacje oraz warsztaty akwarystyczne dla najmłodszych. XI Śląski Weekend Akwarystyczny to impreza, w której biorą udział wystawcy nie tylko ze Śląska.

– Zaangażowani są uczestnicy między innymi z Rzeszowa, Katowic i Warszawy. Śląski Weekend Akwarystyczny nie bez powodu organizujemy w Zabrzu. To właśnie w Miejskim Ośrodku Kultury jeszcze w latach 80 i 90, co roku były organizowane wystawy akwarystyczne – powiedział Sebastian Josiek – prezes Górnośląskiego Stowarzyszenia Akwarystów.

Nawiązując również do tradycji Polskiego Związku Akwarystów sprzed kilku dekad, pasjonaci z Górnośląskiego Stowarzyszenia Akwarystów spotykają się regularnie w zabrzańskim Centrum Organizacji Pozarządowych oraz w gliwickiej Palmiarni.

Wystawa w zabrzańskim MOK potrwa do niedzieli (13 października), do godz. 15.30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

 

Foto: Borys Pawlenka

Podobne artykuły

Fortum przekazało miastu dawny budynek Elektrociepłowni Zabrze

redaktor

Dyskusji o terenach przemysłowych w Biskupicach ciąg dalszy…

redaktor

Śmiertelny wypadek na Janku. Kobieta potrącona przez śmieciarkę

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «