fbpx
INFORMACJE

Tegoroczny Orszak Trzech Króli będzie zmotoryzowany…

Zabrzański Orszak Trzech Króli tym razem przejedzie samochodami. Powód? Sytuacja epidemiczna. Organizatorzy zachęcają do ozdobienia aut, które wezmą udział w wydarzeniu według kolorystki trzech strumieni, która obowiązywała w poprzednich latach.

Zabrzański Orszak Trzech Króli tym razem przejedzie samochodami. Powód? Sytuacja epidemiczna.  Organizatorzy zachęcają do ozdobienia aut, które wezmą udział w wydarzeniu według kolorystki trzech strumieni, która obowiązywała w poprzednich latach.

Kolorystyka poszczególnych strumieni symbolizuje Trzech Króli i różne kontynenty. Kolor czerwony to strumień europejski, kolor niebieski – afrykański, a kolor żółty – azjatycki.

Zabrzański Orszak Trzech Króli jak co roku będzie podzielony na trzy strumienie, które wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jedną wielobarwną grupę, przejeżdżając później do miejsca docelowego, czyli na plac przed Kościołem pw. św. Wojciecha.

Grupa żółta wyruszy z ulicy Królowa Luiza oraz Sierakowskiej, grupa czerwona – z parkingu Centrum Handlowego M1, grupa niebieska – z ulicy Goduli.

Orszak rozpocznie się w czwartek (6 stycznia) o godz. 14.45.

Foto - archiwum: Maja Wronowicz

Podobne artykuły

Ostatni dzwonek dla studentów na dostarczenie zaświadczeń do ZUS!

redaktor

Od jutra ZUS znów otwarty dla klientów z woj. śląskiego

redaktor

Tlenek węgla w mieszkaniu przy ul. Wolności – trzy osoby w szpitalu

redaktor

SKOMENTUJ