fbpx
SPORT

To już kolejny rekord świata wybiegany na bieżni w Zabrzu!

Po 48 godzinach morderczych zmagań na bieżni mechanicznej w zabrzańskim klubie ReShape Fitness zostały pobite kolejne rekordy świata! Wszystko w atmosferze zaciętej rywalizacji i przy bardzo gorącym dopingu kibiców. W minioną niedzielę zakończyły się IV Mistrzostwa Świata w biegu 48 godzinnym na bieżni mechanicznej.

Nowy rekord świata podobnie, jak w zeszłym roku, wybiegała ukraińska zawodniczka Valentyna Kovalska. W tegorocznych Mistrzostwach Świata w 48 godzinnych zmaganiach przebiegła dystans 363 km!

Dla porównania, w zeszłym roku Ukrainka wybiegała 339, 22 km. Pobiła wówczas rekord świata ustanowiony w 2020 roku przez Patrycję Bereznowską. Ale kilka tygodni później wyczyn ukraińskiej mistrzyni został nieco pobity przez duńską zawodniczkę Stine Rex – 340,35 km. W tym roku jednak Valentyna Kovalska fenomenalnie przebiła ten wynik o prawie 23 km!

– Kolejny rekord świata w tegorocznych mistrzostwach wybiegała sztafeta Stowarzyszenia Biegowego „W Pogoni za duchem” – w sumie 623 km. Klub ReShape Runners podobnie jak w zeszłym roku również miał swoją sztafetę – przebiegli 587 km. Wielka szkoda, że w tym roku nie wystartował Андрій Бродяга Ткачук, który rok temu pobił rekord świata mężczyzn z 2008 roku, pokonując 410 km. W tej chwili broni swojej ojczyzny służąc w ukraińskiej armii – wyjaśnia Nikodem Wróblewski, manager ReShape Fitness w Zabrzu.

W tym roku pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął pochodzący z Łodzi Adam Olkusz. Ten doświadczony zawodnik w biegach ultra osiągnął wynik 342 km!

Mistrzowski event z dodatkowymi „atrakcjami”

Oprócz 48 godzinnych zmagań na bieżni, którym towarzyszył doping licznego grona kibiców, jak co roku w ReShape Fitness nie brakowało wydarzeń towarzyszących.

– Zdrowie i bezpieczeństwo to dla ReShape priorytety. Dlatego mistrzostwom towarzyszyły pokazy ratownictwa medycznego, kompleksowe szkolenia prowadzone przez ratownika medycznego oraz badania USG jamy brzusznej dla wszystkich chętnych – dodaje manager ReShape Fitness.

IV Mistrzostwa Świata w biegu 48 godzinnym na bieżni mechanicznej rozpoczęły się w miniony piątek, punktualnie o godz. 12.00. W niedzielę o tej samej porze zawody dobiegły końca.

Już kilkanaście minut później wręczone zostały puchary. W tym uroczystym momencie, oprócz mnóstwa kibiców, brała również udział Alina Nowak – wojewódzka radna oraz prezes Stowarzyszenia Wspólnie dla Zabrzan.

Podobne artykuły

Górnik wygrał i zapewnił sobie utrzymanie w Ekstraklasie

redaktor

NMC Górnik Zabrze – Energa MKS Kalisz. Druga połowa dla zabrzan!

redaktor

Spotkanie prasowe w Górniku Zabrze nie dla wszystkich dziennikarzy

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «