fbpx
INFORMACJE

Tych schodów lepiej na razie unikać… [ZDJĘCIA]

Skorodowane, a jeden z nich jest już nawet naderwany. Zauważył to jeden z mieszkańców Zabrza, który przesłał nam zdjęcia schodów estakady przy Dworcu Autobusowym na ul. Goethego. Po nadepnięciu trzeci stopień od góry po prostu się zapada. Sprawą zabrzańscy urzędnicy zainteresowali się dopiero po zgłoszeniu mieszkańca Zabrza. Schody jednak nie zostały całkowicie zamknięte mimo że mogą zagrażać bezpieczeństwu przechodniów.

Jak widać na opublikowanych zdjęciach, schody od dołu są mocno skorodowane. Chwilę grozy przeżył jeden z mieszkańców, który w pośpiechu schodził w stronę dworca autobusowego. Trzeci stopień od góry zapadł się pod naciskiem jego stopy.

– Przecież to jakaś kpina! Kiedy te schody były ostatnio konserwowane? Trzeba czekać aż dojdzie do tragedii? Zgłosiłem sprawę do Urzędu Miejskiego w Zabrzu – powiedział mieszkaniec Zabrza (nazwisko do wiadomości redakcji).

Urzędnicy oczywiście odpowiedzieli drogą elektroniczną na zgłoszenie zabrzanina: „Zgłoszenie zostało przekazane do MZDiII do załatwienia zgodnie z kompetencjami , wraz z pana danymi kontaktowymi. Proszę więc oczekiwać dalszej informacji dotyczącej przebiegu sprawy (od MZDiII).

Pytanie, czy schody nie powinny całkowicie zostać zamknięte? Jak widać na opublikowanych zdjęciach zabezpieczono je do połowy. Czy nie wystarczy fakt, że jeden stopień jest już częściowo naderwany?

Będziemy się tej sprawie na bieżąco przyglądać i informować o postępach prac. Na razie jednak lepiej tych schodów unikać…

Podobne artykuły

Multikino w Zabrzu od dziś znów otwarte

redaktor

Za darmo Kolejami Śląskimi nie tylko do Katowic

redaktor

Wsparcie dla Piotrusia – kto przekaże 1 % podatku?

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «