fbpx
INFORMACJE SPORT

Umowa na dokończenie stadionu Górnika podpisana

W poniedziałek (19 czerwca) podpisano umowę na dokończenie stadionu Górnika Zabrze. Czwartą trybunę w ciągu 12 miesięcy ma wybudować 

W ciągu jednego roku, zgodnie z zapisami podpisanej dziś umowy, ma powstać brakująca część zabrzańskiej Areny. Za 46 mln zł czwartą trybunę wybuduje Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S. A. To najtańsza z ofert, jakie złożyły aż 4 firmy startujące w kwietniowym przetargu.

Stadion za 400 mln zł!

Przypomnijmy, jak mówił w zeszłym roku skarbnik miasta Piotr Barczyk, ostateczny koszt 3 wzniesionych do tej pory trybun wyniósł 320 mln zł. W lipcu zeszłego roku do Wieloletniej Prognozy Finansowej – uchwałą radnych – została wpisana kwota 143 mln zł na dokończenie budowy stadionu.

Z tych środków przeniesiono infrastrukturę telewizyjną ze starej trybuny na przeciwległą za 850 tys. zł, zburzona została historyczna trybuna za 536 tys. zł, a także budowany jest ośrodek rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci – niecałe 5 mln zł. Brakująca część stadionu ma powstać za 46 mln zł – to o 9 mln mniej niż założono w kosztorysie.

Po zakończeniu budowy zabrzański stadion będzie liczył 32 tys. miejsc, obecnie może pomieścić 24,5 tys. kibiców.

Źródło: nz24.pl/Foto: Piotr Antczak

Podobne artykuły

Ukradła torebkę z dokumentami. Kto ją rozpoznaje?

redaktor

Wypadek na DK 88 – dwie kobiety przewiezione do szpitala

redaktor

Sprzedawał nie swoje samochody – trafił do aresztu

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «