fbpx
BIZNES

Uszczelki do zastosowań chłodniczych

Uszczelki to powszechnie stosowane elementy uszczelniające w różnych branżach, przedmiotach oraz miejscach. Wszyscy korzystamy z nich codziennie, np. otwierając lodówkę, korzystając z kabiny prysznicowej. Uszczelki są wykorzystywane również w branży chłodniczej, ale dlaczego się ja tam stosuje i jaką odgrywają rolę?

Podział uszczelek

Uszczelki wytwarzane są w procesie ekstruzji tworzyw sztucznych. Produkowane są z różnych materiałów, które charakteryzują się różnymi właściwościami i parametrami. Możemy dokonać podziału w zależności od materiału wykorzystywanego do produkcji: uszczelki silikonowe, uszczelki magnetyczne wykonane z miękkiego PCV oraz uszczelki z gumy EPDM. 

Podział mógłby zostać dokonany również ze względu na miejsce wykorzystania uszczelki. 

Wykorzystanie uszczelek w branży chłodniczej

W chłodnictwie wykorzystywane są zarówno uszczelki z miękkiego PCV, jak i uszczelki silikonowe oraz uszczelki EPDM. Uszczelki magnetyczne z miękkiego PCV znajdują zastosowanie w drzwiach mebli chłodniczych (działanie takie samo jak w powszechnie wykorzystywanych lodówkach).

Zastosowanie w chłodnictwie znajduje również uszczelka silikonowa oraz uszczelka EPDM. Są one stosowane m.in. w komorach chłodniczych. Warto szczególnie zwrócić uwagę na popularność i powszechność uszczelek silikonowych, które są bardzo trwałe i elastyczne. Cechuje je wysoka odporność na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz działanie tlenu. Są również odporne na działanie wysokich temperatur i wilgoć, dzięki czemu są tak powszechnie stosowane.

Uszczelka silikonowa jest również odporna na magazynowanie i przechowywanie jej w cięższych warunkach. Wymaga też mniejszej uwagi i zabezpieczeń podczas transportu.  

Uszczelki silikonowe, uszczelki magnetyczne z miękkiego PCV, uszczelki EPDM, a także uszczelki do urządzeń grzewczych wykonane z silikonu MVQ w swojej ofercie posiada AiFO Components, czyli czołowy producent zgrzewanych uszczelek magnetycznych. Ponadto w swojej ofercie posiadają tysiące różnych komponentów do mebli chłodniczych i neutralnych. Szeroka oferta sprawia, że praktycznie każdy może skompletować zamówienie w jednym miejscu, co przekłada się na oszczędność czasu oraz zmniejszenie kosztów dostawy.

Podobne artykuły

NGK Ceramics Polska – 20 lat na rynku i nowa rekrutacja. Oto, co proponuje firma

redaktor

Grille gazowe Broil King – grille i akcesoria umożliwiające komfortowe grillowanie na balkonie czy tarasie

@admin

Jak rozpocząć leczenie alkoholizmu?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «