fbpx
INFORMACJE

Wyjątkowa oferta edukacyjna VIII LO w Zabrzu

Język angielski, niemiecki włoski i japoński, ale również możliwość nauki w klasie o profilu psychologicznym z elementami kryminalistyki. Trwa rekrutacja do VIII Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu. Ta zabrzańska szkoła średnia ma wyjątkową ofertę edukacyjną, a wszystko w myśl zasady: „jedna szkoła wiele możliwości”.

VIII LO należy do Zespołu Szkół nr 14 w Zabrzu zlokalizowanego w Zaborzu-Porembie. Placówka może się pochwalić świetnie wyposażonymi salami lekcyjnymi oraz nowym, wielofunkcyjnym boiskiem sportowym.

W szkolnej stołówce obiady są gotowane na miejscu, a nie tak jak w niektórych placówkach oświatowych dostarczane przez zewnętrzne firmy cateringowe. VIII LO regularnie organizuje wycieczki krajowe i zagraniczne oraz rajdy PTTK.

Uczniowie poza zajęciami mogą również korzystać ze Szkolnego Ośrodka Kariery, który na bieżąco informuje o wymaganiach jakie stawia rynek pracy.

Klasa psychologiczna, ogólna i sportowa

Tym co wyróżnia VIII LO na tle innych zabrzańskich szkół średnich jest klasa o profilu psychologicznym z elementami psychoterapii oraz psychokryminologii. Szkoła współpracuje z Zakładem Karnym oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabrzu, organizując zajęcia praktyczne. Uczniowie mają dzięki temu możliwość zapoznania się z pracą w zawodach kryminologa oraz psychologa.

Z kolei w klasie o profilu ogólnym wychowankowie VIII LO mogą lepiej poznać zawody fizjoterapeuty, dietetyka, masażysty czy radiologa. To właśnie w ramach zajęć w klasie ogólnej uczniowie mogą poznawać język japoński od podstaw oraz kulturę kraju kwitnącej wiśni.

W VIII LO jest również klasa sportowa z piłką nożną dla chłopców. Szkoła współpracuje z klubem MKS Zaborze oraz Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Ponadto uczniowie klas o wszystkich profilach mogą wybierać zajęcia rozszerzone. Zachęcamy zatem do  edukacji w VIII LO. Więcej możecie się dowiedzieć z tej prezentacji.

Foto: https://lo8zabrze.szkolnastrona.pl/

Podobne artykuły

Poważny wypadek drogowy na ul. 3 Maja w Zabrzu

redaktor

Kibice wydali oświadczenie, w którym wypunktowali kandydatów na prezydenta Zabrza

redaktor

Płacili skradzioną kartą i gotówką [ZDJĘCIA PODEJRZANYCH]

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «