fbpx
INFORMACJE

Wypadek na pikniku militarnym. Wiatr wyrwał „dmuchańca” z 2,5 letnim dzieckiem [WIDEO]

Do niebezpiecznego wypadku doszło na III Tarnogórskim Pikniku Militarnym. W wyniku podmuchu wiatru wyrwane zostało dmuchane urządzenie do zabawy, które odfrunęło 20 metrów dalej na jezdnię razem z 2,5 letnim dzieckiem. Na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do niebezpiecznego wypadku doszło na IV Tarnogórskim Pikniku Militarnym. W wyniku podmuchu wiatru wyrwane zostało dmuchane urządzenie do zabawy, które odleciało 20 metrów dalej na jezdnię razem z 2,5 letnim dzieckiem. Na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło po godz. 14.00 na pikniku militarnym w Tarnowskich Górach.

– Podmuch wiatru wyrwał zabezpieczenia dmuchanego urządzenia do zabawy. Ucierpiało bawiące się na nim 2,5 letnie dziecko, które doznało urazu głowy. Pierwszej pomocy udzielał zespół ratowników medycznych z pomocą strażaków – mówi kpt Wojciech Poloczek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

Na miejsce wezwano helikopter LPR. Dziecko było pod opieką dwojga rodziców.

– 2,5 letnie dziecko z Tarnowskich Gór zostało przetransportowane helikopterem do szpitala w Katowicach Ligocie. Na miejscu działania prowadzą policjanci z sekcji kryminalnej – mówi sierż. szt. Kamil Kubica, oficer prasowy tarnogórskiej policji.

Jak udało nam się dowiedzieć pracownicy firmy, która zainstalowała na pikniku dmuchane urządzenia do zabawy byli trzeźwi. Śledztwo ma wykazać, czy „dmuchańce” zostały prawidłowo zainstalowane i zabezpieczone.

Foto/wideo: Łukasz Daćków

Podobne artykuły

Rozpoznajecie ich? Kradli narzędzia w markecie [ZDJĘCIA]

redaktor

Nawałnica rozniosła namiot kibiców Górnika. Liczy się każde wsparcie!

redaktor

Prowadził szkolny autobus pod wpływem alkoholu

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «